scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI 5 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI 5

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI 5

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu Sayıda... 2 Editörden (yazan: Tamer Ballıcalı) Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Klişeleşmiş bir cümledir. Reklamın Tanımına Türk Dil Kurumu Sözlüğünden... (devamı Akvaryum Dergisinde) 4 İnsan ve Akvaryum - 5 (yazan: Doç.Dr. Faruk Gençöz) Bundan 25 sene evvel cebimizde döviz bulundurmanın suç sayıldığı bir ülkede yaşıyor idik....(devamı Akvaryum Dergisinde) 8 Tatlı Su Akvaryumuna Giriş - 5 (yazan: Fırat Çıngı) akvaryum kapalı bir sistem olduğundan ve hiç bir akvaryum kendi kendini destekleyecek kadar....(devamı Akvaryum Dergisinde) 11 Tuzlu Su Akvaryumuna Giriş - 5 (yazan:Deniz Şişman) Sistemin basit yapısına karşın, canlıların sağlıklı bir şekilde uzun süre yaşamalarını ve hatta.... (devamı Akvaryum Dergisinde) 14 Tatlı Su Balığı - Tropheus (yazan: Tamer Ballıcalı) Tropheus''un yaşadığı bölge Afrika kıtasının ikinci büyük gölü olan Tagayika gölüdür.... (devamı Akvaryum Dergisinde) 20 Botanik - Echinodorus (yazan:Dr. Erdal Candan) Echinodorus türleri bir çok akvaryum bitkisinin aksine, akvaryumseverler arasında yaygın......(devamı Akvaryum Dergisinde) 24 Tuzlu Su Canlısı - Temizlikçi Karidesler (yazan:Deniz Şişman) Resif akvaryumlarının en fazla ilgi gören canlı gruplarından biride "Temizlikçi Karidesler''dir..... (devamı Akvaryum Dergisinde) 26 Akvaryum Teknolojisi - Test Kitleri (yazan:Fikret Uslu) Akvaryumlarımız doğayı taklit etmeye çalıştığımız hacimleri sınırlı su kütleleridir.....(devamı Akvaryum Dergisinde) 29 Makale - pH Nedir? (yazan: Yrd. Doç. Dr. Hamdi Öğüt) PH''ın açılımı hidrojen iyonları (H+) ağırlığı anlamına gelen " pondus Hydrogenium" dur..... (devamı Akvaryum Dergisinde) 30 Cichlid Köşesi - Yunus Cichlid (yazan:Özdemir Şarman) Malawi gölünde yaşayan ve endemik bir tür olan C.Moorii genellikle dibi kumluk olan....(devamı Akvaryum Dergisinde) 31 Sağlık Köşesi - Şişme - Bloat (yazan:Yrd.Doç.Dr.Hamgi Öğüt) Kelime olarak bloat şişme anlamındadır ve sıklıkla Malawi Bloat olarak anılır....(devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963