scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 9 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 9

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 9

Yazar : TAMER BALLICALI

Sayfa Sayısı : 48

Yayınevi : AKVARYUM YAYINCILIK

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Editörden 26-29 mayıs tarihleri arasında Singapur'da düzenlenen Aquarama Fuarına dergi olarak katıldık. Her her ne kadar ziyaretçi olarak katılmış olsakta ...... (devamı Akvaryum Dergisinde) AQUARAMA 2005 ( Aquarama şu anda hiç şüphesiz tüm Asya'nın en öenmli ve en büyük süs akvaryumculuğu konumundadır .... (devamı Akvaryum Dergisinde) Akvaristler Derneği Kuruldu Bilyap İstanbul Akvaryum Kulübünü, İstanbul Akvaryum Kulübü Akvaryum Dünyası Dergisini ve İLAK'ı doğurmuştur......(devamı Akvaryum Dergisinde) Akvarist Üçlemesi Daha önceki yazımlarımda değindiğim gibi değişimin olmazsa olmaz denilebilecek basamağı iletişimdir.......(devamı Akvaryum Dergisinde) Redoks Potansiyeli ve Akvaryum Kullanımı Akvaryumunuzun ne kadar sağlıklı olduğuna karar vemek için görsel inceleme genelde doğru sonuç verse de bazen daha derinlemesine.....(devamı Akvaryum Dergisinde) Kalkwasser Peter Wilkens'in 1973'de geliştirdiği bu yöntem bugün bazı akvaristler tarafından kalsiyum reaktörünün yanında zaman zaman ilave olarak kullanılmakta ...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Paludaryum Paludaryum ortamında su ve hava eşit rol üstlenir. Paludaryum çabuk derinleşen, eğilimli bir sahili, bir mangrove bataklığını, bir nehir ağzını...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Canlı Yemler - Artemia Salina Artemia Salina, bilimsel ve ticari artemia veya tuzla karidesi olarak bilinir. amatör besiciler içinde deniz maymunu adı ile de piyasaya sürülmüştür...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Botanik - Java Fern - Microsorum pteropus akvaristler arasında java fern olarak bilinen bu bitki su şartları konusunda fazla seçici olmadığından onu her akvaryumda barındamak.......(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Balığı - Toz Mavisi Cerrah Balığı Civciv sarısı sırt yüzgeçi, kar beyazı anal yüzgeci ve koyu mavi gövdesi ile sergilediği görsel şöleni..... (devamı Akvaryum Dergisinde) Cichlid Köşesi - Neolamprologus Brichardi Üyelerinin tümü benzer vucüd şekillerine sahiptir. Zarif bir yapıları vardır........(devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963