scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 8 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 8

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 8

Yazar : TAMER BALLICALI

Sayfa Sayısı : 48

Yayınevi : AKVARYUM YAYINCILIK

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Editörden Ülkemizden bir çok meslek dalında, meslek literatüründe bazı kelimeler ve durumlar için çeşitli kelimelerin türkçe karşılıkları, Latinceleri veya İngilizceleri kullanılır..... (devamı Akvaryum Dergisinde) Pet Show 2005 (yazan: Tamer Ballıcalı) Fuar'a katılım önceki yıllara göre çok daha fazla katılımlı, organisazyon ve firmların uygulamaları yurtdışı fuarlarının uygulamalarına doğru çabaladığını .... (devamı Akvaryum Dergisinde) İnsan ve Akvaryum 2004 yılının başlarından beri İLAK, ODTÜ'de öğretim üyeleri ve çeşitli uzmanların katkıları ile düzenli olarak nitelikli toplantılarına devam etmekte.....(devamı Akvaryum Dergisinde) Eser Elementler Akvaristlerin bitkiye düşkünlüğü hem içgüdüsel hemde estetikseldir. Ancak bitkiler, pek çok elementin ortamda varolmasıyla biyolojik ....(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Akvaryumu - Proetin Skimmer (PS) Rüzgarlı bir günde deniz kıyısında yürürken rüzgarın kıyıya taşıdığını gördüğünüz ama önemsemediğiniz köpükler akvaryumunuzda kullanadığınız ...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Balığı - Siyam Alg Yiyicisi Yunanca'da "püskül dudak" anlamına gelmektedir, sieamensis adı ise balığın anavatanı olan Siyam'a ithafen verilmiştir. Siyam, Tayland'ın eski adıdır...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Mercan Kültürü-MErcan ve Resif Nedir? Resifler, yüzlerce farklı mercan türünün bir arada bulunması ile oluşmuş yapılardır. İnsanlar çoğu zaman mercanların ağaç görünümünden...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Botanik - Vallisneria - Saz Ülkemizde de akvaryumcularda pek çok türüne sahip olabileceğimiz tatlı ve acı suda yetişebilen bakımı ve üretimi kolay bir bir bitkidir. .......(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Balığı - Damsel - Mavi Şeytan Damsel için tuzlu su akvaryumunun Japon Balığı veya Lepistes'i diyebiliriz. Tuzlu su akvaryumuna başlamak ve tecrübe kazanmak için en iyi seçim olan..... (devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963