scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 4 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 4

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 4

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

4.Sayıda... Editörden (yazan: Tamer Ballıcalı) İsak ve İlak adlı iki organisazyonu, özellikle internet kullanıcıları yakından tanımaktadır. Bu amatör ve gönüllü grup ülkemizdeki akvaryumseverlik bilinci için... (devamı Akvaryum Dergisinde) İnsan ve Akvaryum - 4 (yazan: Doç.Dr. Faruk Gençöz) Geçmişten bu yana, yurt dışında yayınlanan bir çok akvarumculuk dergisine, internet sitelerine ve sürdürülen forumlara abonelik ve üyeliklerim oldu....(devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Akvaryumuna Giriş - 4 (yazan: Fırat Çıngı) Balık türüne karar verirken tecrübemizi göz önünde bulundurmalıyız Bazı balıkların bakımı diğer balıklara göre daha zordur....(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Akvaryumuna Giriş - 4 (yazan:Deniz Şişman) Doğru aydınlatma ekipmanlarını gerektiği gibi kullanmak akvaryumdaki canlıların ömrünü ve gelişimini doğrudan etkileyecektir.... (devamı Akvaryum Dergisinde) Botanik - Ludwigia Repens (yazan:Doç.Dr. Faruk Gençöz) Kendi aramızda "Gül" olarak isimlendirdiğimiz bitki, bilimsel Türkçe literatürde Sürünücü Çuhaçiçeği olarak isimlendirilmiştir....(devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Balığı - Plati (yazan: Özdemir Şarman) Kökenleri Orta Amerika (Guatemala, honduras, Meksika) olan Xiphophorus maculatus balıkları özellikle ... (devamı Akvaryum Dergisinde) Makale - Akv. Balıklarının Önemi ve Dünyadaki Genel Durumu (yazan: Dr. Müge A. Hekimoğlu) Akvarum konusuna genel olarak bir hobi olarak bakılsa da günümüzde su ürünleri yetiştiriciliği açısından önemli bir sektör konumunda olduığu görülmektedir.... (devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Balığı - Centropyge (yazan:Deniz Şişman) Dünya akvaryum piyasasında bir çok tür bulunsa da ülkemizde çok az sayıda türü mevcuttur.... (devamı Akvaryum Dergisinde) Akvaryum Teknolojisi - CO2 Kullanımı (yazan:Fikret Uslu) Bilindiği üzere bitkili akvaryumlarda önem sırasına göre en önemli üç faktör: Işık, CO2 ve gübrelemedir....(devamı Akvaryum Dergisinde) Sağlık Köşesi - Kafada Delik (yazan:Sina Mokhtare) Hexamita çok yaygın bir hastalık olmamasına rağmen değerli ve büyük balıklarda görüldüğü için önemlidir.....(devamı Akvaryum Dergisinde) Makale - Akv. Sektörü ve Sorunları (yazan:Yrd.Dr. Hamdi Öğüt) Akvaryum hobiciliği, uzun yıllar ilgisizlikten sonra, son yıllarda ülkemizde hızlı bir gelişim gösterme aşamasındadır.....(devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963