scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 3 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 3

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 3

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

3. Sayıda... Editörden (yazan: Tamer Ballıcalı) Yeni sayıda akvaryumseverlere, daha önce forumlarda gündeme gelen bir konu ile merhaba deme istiyorum. Balıkların, bitkilerin ve diğer canlıların isimlerini ... (devamı Akvaryum Dergisinde) İnsan ve Akvaryum - 3 (yazan: Doç.Faruk Gençöz) Ülkemizdeki akvaryum bilincini, bize teknoloji ürünleri satan ülkelerin bilinç düzeyine ...(devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Akvaryumuna Giriş - 3 (yazan: Fırat Çıngı) Akvaryum hobisinin en önemli aşamalarından biri akvaryumun kurulum aşamasıdır. Doğru bir kurulum ...(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Akvaryumuna Giriş - 3 (yazan:Deniz Şişman) Deniz canlılarının tatlı su da yaşayan akrabalarından daha hassas olmalarının temel nedeni, içinde yaşadıkları ortamın tatlı sudan daha yoğun olması ... (devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Balığı - Çöpçü Balığı - Corydoras (yazan:Cem Ertan) Su şartlarını tolere edebilen bir tür olması sebebiyle akvaryum hobisine yeni başlayanlara da beslenmesi tavsiye edilen bir türüdür .... (devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Bitkileri - Hygrophila (yazan: Faruk Gençöz) Hygrophila dendiğinde çoğu kimsenin aklına bir bitki nosyonu bile gelmezken "limon", "zeytin", "tütün" ve "çınar dediğimizde hangi akvaryum bitkisinden ...(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Balığı - Sarı Tang Balığı (yazan:Deniz Şişman) Yüksek adaptasyon kabiliyeti, fazla problem çıkartmaması, diğer balık ve omurgasızlarla uyumlu olması ... (devamı Akvaryum Dergisinde) Akvaryum Teknolojisi - Filtreleme (yazan:Fikret Uslu) Bu sayımızda ise filtreleme nedir, nasıl yapılır, hangi amaçlar için ne tür malzemeler kullanılır sorularının ...(devamı Akvaryum Dergisinde) Sağlık Köşesi - Balık hastalıklarının Tanı ve tedavisi (yazan: Dr. Erdal Candan) Akvaryumlarımızda büyük bir özveri ile baktığımız balıklarımızın hastalanmaları ve ölmeleri bu hobinin en üzüntü verici tarafıdır ....(devamı Akvaryum Dergisinde) Cichlid Köşesi - Astronotus Ocellatus (yazan:Fikret Uslu) Çoğumuz bir akvaryumcuda gördüğümüz yavru astonot balıklarını " Aaa, ne şirin şeyler 2-3 tane alayım" deyip evimize getirmiş, aradan geçen altı ayda ....(devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963