scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 2 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 2

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 2

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

2.Sayıda ... Editörden (yazan: Tamer Ballıcalı) ‘Ben balığı tavada severim’ ve ‘Balık mı? Onların hafızası 3 saniye’. Birinci cümlenin üstünde durmaya gerek yok, kişisel tercih meselesi; ... (devamı Akvaryum Dergisinde) Deniz Akvaryumu Ekipmanları (yazan:Deniz Şişman) Piyasada her tip ekipman için farklı fiyat, çalışma prensibi ve marka alternatifleri olduğu gibi bazılarını kendimizde imal edebiliriz. Doğru seçimleri yapabilmek.... (devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Balığı - Lepistes (yazan:Bülent Gökce) Su şartlarını tolere edebilen bir tür olması sebebiyle akvaryum hobisine yeni başlayanlara da beslenmesi tavsiye edilen bir türüdür..... (devamı Akvaryum Dergisinde) Tatlı Su Bitkiler - Anubias (yazan: Faruk Gençöz) Anubias yaşam süresinin tamamını su altında geçiren bir bitki değildir. Bataklık alanlarda yaprakları çoğu zaman su üzerinde kalır. Hatta yılın büyük bir zamanında....(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Su Balığı - Palyaço (yazan:Sina Mokhtare) Gerek görüntüsü ve deseni ile, gerekse komik ve eğlendirici davranışlarıyla tam bir palyaçodur. Bakımı en kolay balıklardan olup, kolayca kuru yeme alıştırılabilir. ... (devamı Akvaryum Dergisinde) Suyun Neden Olduğu Zehirlenmeler (yazan:Sina Mokhtare) Ölüm yaklaştığında balığınızın pulları soluk renkli ve erimiş olur, yüzgeçleri ya yırtık gibidir ya da erimiştir ve balık zor nefes alarak yan yatmış bir şekilde oradan .....(devamı Akvaryum Dergisinde) Filtreler (yazan:Fikret Uslu) Yeni bir akvaryum kurarken akvaryumun boyutu, beslenecek balıkların cinsi ve adetleri, akvaryum içerisine koyacağımız bitkilerin cinsleri gibi sorulara cevaplar arar ve bu cevaplar ile ilgili bütçemizi sorgularken genellikle fazla.......(devamı Akvaryum Dergisinde) Sarı Prenses (yazan:Caner Gündüz) Sarı prenses olarak bilinen balık Malawi gölünün Mbuna grubunun üyesidir. Mbuna ise yaşamını gölün kıyı kesiminde, suyun sığ olduğu kayalık alanlarda yaşamını sürdüren Cichlid türlerinin oluşturduğu gruba verilen isimdir........(devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963