scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 10 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 10

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 10

Yazar : Kolektif

Yayınevi : AKVARYUM YAYINCILIK

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Editörden (yazan: Tamer Ballıcalı) Akvaryum hobisinde amatör-profesyonel ayrımı yaparken genelde kişilerin akvaryum mağazası olması, üretimhanesi olması, malzeme üretmesi ...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Çocuk ve Akvaryum (yazan: Doç.Dr.Faruk Gençöz) AGeçen yazımda bahsettiğim akvarist üçlemesi(dergi, yarışma ve dernek) gibi faaliyetler, akvaristler arasındaki gelişme .... (devamı Akvaryum Dergisinde) Bilginin Peşindeki Akvarist (yazan: Fırat Çıngı) Balıkların yemlenmesi, atıkların kontrolü, biyolojik filitreleme gibi konularda pek çok akvarstin haber vardır......(devamı Akvaryum Dergisinde) Tuzlu Katkıları (yazan: Deniz Şişman) Aşağıdaki katkılar basit ev tipi bir resif akvaryumu için öncelikle uygulanması ve kontrol edilmasi.......(devamı Akvaryum Dergisinde) Singapur ve Balık Çiftlikleri (yazan:Tamer Ballıcalı) Uzakdoğu''ya ilk defa gidenlerin başına gelen benim de başıma geldi ve 5 saatlik(ileri) zaman farkı, sıcak-nem baharat ....(devamı Akvaryum Dergisinde) Arowana (yazan:Serhat Ay) Özellikle uzakdoğu kültüründe Arowana''nın ayrı bir yeri vardır Bu gizemli yaratığın, bulunduğu haneye şans, bereket ve güç verdiğine inanılır....... (devamı Akvaryum Dergisinde) Cabomba (yazan: Bülent Gökce) Cabomba türleri, ülkemizdeki akvaryumlarda sıklıkla rastlayabileceğimiz, akvaryumseverler tarafından oldukça popüler olan bitkilerdir...... (devamı Akvaryum Dergisinde) İmparator Melek Balığı (yazan:Deniz Şişman) Batıdada Kızıldeniz ve Doğu Afrika kıyılarından başlayan yaşam alanı Hawai kıyılarına kadar yayılırken...... (devamı Akvaryum Dergisinde) Bitki Akvaryumu Kurulumu (Çeviri: Cem Ertan) Uygun bir yer seçin: Bir akvaryum ve onun içi dolu haldeki ağırlığını taşıyabilecek sepha seçin.......(devamı Akvaryum Dergisinde) Oksijenin Canlılar Üzerindeki Rölü (yazan:Ertunç Ererdi) Tuzlu suda tatlı suya kıyasla daha az oksijen bulunduğu için biyolojik ve kimyasal değişimlere karşı tuzlu su canlılarımızın .... (devamı Akvaryum Dergisinde) Cichlid Köşesi - Neolamprologus Brichardi (yazan:Fikret Uslu) Ben akvaryum hobisine yeni başlıyorum, bana şöyle hem görsel olarak

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963