scorecardresearch.com AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 1 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 1

AKVARYUM DÜNYASI / SAYI : 1

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

1. Sayıda... 4 Editörden (yazan: Tamer Ballıcalı) Akvaryum dünyasına amatör ruh ile merhaba diyen fakat profesyonel yaklaşan genç bir ekip olarak Türk Akvaryum Hobicilerinin yanındayız... (devamı Akvaryum Dergisinde) 8 Akvaryum ve İnsan (yazan: Faruk Gençöz) Bilirsiniz şu soruları, akvaryumunuzu görenlerin merakla sorduğu ortak sorulardır: “Kaç balığınız var?”, “Bu koca akvaryuma bakmak zor olmuyor mu?”....(devamı Akvaryum Dergisinde) 12 Tatlı Su Akvaryumuna Giriş (yazan: Fırat Çıngı) Günümüzde, nüfusun önemli bir kısmı büyük şehirlerde apartman dairelerinde yaşıyor ve doğal hayattan iyice uzaklaşan bu insanlar için evde beslenen hayvanlar.... (devamı Akvaryum Dergisinde) 16 Tatlı Su Balığı - Japon Balığı (Gold Fish) (yazan:Cem Ertan) Japon balıkları dünyada en yaygın olarak beslenen ev hayvanlarıdır. Aynı zamanda diğer tüm balık türlerinden daha uzun süredir beslenmektedirler.... (devamı Akvaryum Dergisinde) 22 Deniz Akvaryumuna Giriş (yazan:Deniz Şişman) Dünyamızın dörtte üçünü kaplayan denizler her yönü ile insanoğlunun ilgisini çekmiştir.Sualtı dünyasının keşfedilmesiyle paralel olarak deniz canlılarının besin.... (devamı Akvaryum Dergisinde) 26 Tuzlu Su Balığı (yazan:Deniz Şişman) MAVİ TANG BALIĞI (PARACANTHURUS HEPATUS) BLUE TANG Yaşam alanı pasifik ve Hint okyanusu olan blue tang doğada 30 cm boya ulaşırken ev akvaryumlarında 18 cm kadar büyüyebilmektedir... (devamı Akvaryum Dergisinde) 27 Tatlı Su Bitkiler (yazan: Faruk Gençöz) Cryptocoryne beckettii “petchii” Cryptocoryne cinsinin anavatanı tropik bölgeler olan Güney, Güneydoğu Asya ve Yeni Gine’dir. Tüm kriptoların kalın ancak ufak bir rizom üzerinde rozet şeklinde sıralanmış yaprakları bulunur...(devamı Akvaryum Dergisinde) 31 Beyaz Benek (yazan:Sina Mokhtare) Şüphesiz, akvaryum balıklarında en sık karşılaşılan hastalıktır. Ayrıca hakkında fazla şey bilmeden, yanlış tedavilerin de sıkça uygulandığı bir hastalık olma özelliğini koruyor. O yüzden hastalıklar bölümünde ilk olarak buna değinmeyi uygun bulduk....(devamı Akvaryum Dergisinde) 33 Akvaryum ve Deprem (yazan:Fırat Çıngı) Dünyanın, deprem kuşağı, denen bölgesi içinde bulunan ülkemizde , her gün aletlerin kaydettiği ve insanlar tarafından farkınaa....(devamı Akvaryum Dergisinde)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963