scorecardresearch.com Tasarım Dergisi 1 Yıllık Abonelik (Strüktür Sistemleri ve Tasarım Annual 2008 Hediye!) ve Tüm Dergi Abonelikleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tasarım Dergisi 1 Yıllık Abonelik (Strüktür Sistemleri ve Tasarım Annual 2008 Hediye!)

Tasarım Dergisi 1 Yıllık Abonelik (Strüktür Sistemleri ve Tasarım Annual 2008 Hediye!)

Yayınevi : TASARIM YAYIN GRUBU

Tür : Dergi Abonelikleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Tasarım mimarlık, iç mimarlık ve görsel sanatlar dergisi

Her Tasarım dergisi farklı bir değer taşır; hep en iyiyi ve en yeniyi arayanlar için…

Tasarım Yayın Grubu tarafından tam 20 yıldır aralıksız yayınlanan Tasarım, her sene 10+1 (Annual) sayı çıkararak bugüne kadar yaklaşık iki bini aşkın projeye ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. 1989 yılından beri sürekli kendini yenileyen, günü yakalayan ve disiplinlerarası kimliğini koruyan Tasarım Dergisi her ay, belirlediği farklı bir temadan yola çıkıyor. Tasarım’da bütün konular Türkçe ve İngilizce olarak yer alıyor. Hızla değişen toplum ve kültür birikimlerini, çağın okuruna aynı dinamizmle sunmaya devam ediyor. Tasarım’ı oluşturan sadece kendi bünyesindeki ekip değil; onu farklı kılan, sektör temsilcilerinin, mimarların, öğrencilerin ve birçok kesimden insanın da bu üretime katılımı. Bu anlamda Tasarım, okuruyla bütünleşen bir dergi. Sektörün ihtiyaç duyduğu konulardan oluşan dergi, okurların arzu ve isteklerine daha iyi karşılık verebilmenin arayışıyla yoluna devam ediyor. Zengin proje içeriği sayesinde profesyonellere hitap eden tasarım, eğitimcilerin katkısıyla üniversitelerde önerilmiş bir kaynak haline gelmiş durumda. İçeriğinde yarışmalara da yer verilen dergi, daima en özgün, en yaratıcı çalışmaların peşinde koşuyor. Mimarlık, içmimarlık ve endüstriyel tasarım alanında, dünya ile Türk mimarisi arasında bir köprü oluşturduğu gibi, yayınladığı projeler sayesinde tasarımcılar ile tasarım dünyası arasında da bir köprü işlevi görüyor. Mimarlık dünyasının her yönünü gözler önüne sermenin yanı sıra, alanında lider olmanın hazzını ve gururunu duyuyor. Tasarım Dergisi’nin sayfaları arasında görsel bir yolculuğa çıktığınızda karşınızda; mimarlar, içmimarlar ve tasarımcılar için kapsamlı bilgi akışı, yerli ve yabancı projelerin çizim ve fotoğrafları, tasarımcı profili, kişiler, kurumlar ve mekanlar, kentsel tasarım, çevre sorunları ve mimarlık tarihi, akademik makaleler, gözlem & yorumlar, öğrenci projeleri, restorasyon, peyzaj, mobilya tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, görsel sanatlar, detay ve yapı malzemeleri, Türkiye ve dünyadan seçilmiş başarılı mimarlık projeleri ve uygulamaları, mimarlık haberleri, yarışma-sergi-seminer haberlerini göreceksiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963