scorecardresearch.com Sonra Edebiyat 3 ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sonra Edebiyat 3

Sonra Edebiyat 3

Sayfa Sayısı : 132

Yayınevi : ARTSHOP YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Artshop Yayıncılık''ın Vedat Akdamar yönetmenliğinde süreli kitaplar halkasına eklediği Sonra Edebiyat''ın üçüncü sayısı yayınlandı.
Şeref Bilsel yönetmenliğinde yayınlanan seçkide; Emirhan Oğuz, Serdar Koçak, Adnan Satıcı, Muzaffer Kale, Çiğdem Sezer, Ömer Erdem, M.S Kırımlı, Hamdi Özyurt, Yılmaz Arslan, Ali Duman, Ali Ayçil, Emre Gökalp, Nihat Bayat, Şükrü Sever, Said Aydın, Erkut Tokman, Cihat Duman, Kuvvet Yurdakul, İhsan Tevfik, A. Galip, Emel İrtem, Kemal Varol, Cenk Gündoğdu, Gonca Özmen, Ayşe Nalân, Eren Aysan, Erkan Kara, Selçuk, Küpçük, Outis, İsmail Adem, Barış Ağır, Abdullah Eraslan, Sinan Özdemir, Şinasi Tepe, Barış Ağır, Mehmet Ersoy, A.Haydar Çakta, Haydar Ergülen, Betül Dünder, Hasip Bingöl, Mehmet Bozgan, Tozan Alkan, Şeref Bilsel, Figen Alkaç, B.Şamil Potur, Yakup Öztürk, Yusuf Çalık, Onur Behramoğlu, ve Fazıl Güngör''ün ürünleri yer alıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963