scorecardresearch.com Sana Çeyrek Vardı Hayat ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sana Çeyrek Vardı Hayat

Sana Çeyrek Vardı Hayat

Yazar : Şinasi Furkan Avcı

Sayfa Sayısı : 162

Yayınevi : İKİNCİ ADAM YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bir Sabah...
Gecesinde uyumadığım bir sabah
Koltuk değneklerinden yeni kurtulan bir gencin
Mutluluğunu yaşadım
Her adım attığımda...
Kanserdi sanki iyileşti hücrelerim...
Gözleri yıllardır görmeyen birinin
Gördüğü en renkli rüyaydı
O sabah sahiplendiğim...
O gün aldığım her nefes
Sana çeyrek kala
Ya da beş var heyecanmdaydı...
Annemin öpüp koklayıp büyüttüğü ellerimle
Sana ilk defa sarılacaktım...
Bir gün üşümesin diye
Kızımın üstünü örteceğim ellerimle.
Sana ilk defa sarılacaktım...
İnanır mısın
O masala ilk defa dokunacaktım
Ve ben tam 21 yaşındaydım...
Radikal Blog Kullanıcı Avatarı
25.12.2012 08:19
TuanaC

YENİ BİR KİTAP BEKLİYORUZ

Ankara'nın o sert kışlarından birinde bir kitap geçiyor elime. Okuyorum. Bırakıyorum. Tekrar okuyorum ve bırakmadan bitiriyorum. Bu cümleleri kuran genç delikanlı, seni tebrik ediyorum. Umarım senin dilinden ve dünyandan okuyabileceğimiz yeni kitaplar olur.

0

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963