scorecardresearch.com Neden Geri Kaldık? Neler Yapmalıyız? ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Neden Geri Kaldık? Neler Yapmalıyız?

Neden Geri Kaldık? Neler Yapmalıyız?

Yazar : Gazanfer Sanlıtop

Sayfa Sayısı : 344

Yayınevi : ESEN YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Boyut, okurların özellikle kişisel gelişim kitaplarıyla tanıdığı Y. Müh. Gazanfer Sanlıtop’un bir denemesi olan Neden Geri Kaldık? Neler Yapmalıyız? isimli kitabını okurla buluşturuyor.

Girişimcilik ve Mutluluğun Şifreleri gibi kişisel gelişim kitaplarıyla bilinen Gazanfer Sanlıtop; bu kitabında, çocukluğundan günümüze dek ülkemizde ve dünyada meydana gelen gelişmeleri değerlendiriyor. Bu değerlendirmeyi yaparken, değişimin insanlar üzerindeki etkilerini de inceleyen yazar, kitapta yer verdiği konuların çoğunu bizzat yaşadığı ya da tanıklık ettiği olaylardan derlemiş. Sanlıtop, bazı konuları ise ansiklopediler, gazete ve dergilerden kesip sakladığı yazılar ve internetten yaptığı araştırmalar ışığında inceliyor.

Yazar, kitabın birinci bölümünde; Kurtuluş Savaşı ile birlikte başlatılan atılımların kısa bir özetine yer verirken, o tarihten bu yana yapıldığını düşündüğü bazı yanlışların üzerinde duruyor. İkinci bölümde ise yazarın önerdiği ve önemli bulduğu çözümler açıklanıyor. Özgün ve kolay anlaşılır diliyle bu kitap; ülkemizin yaşadığı değişimlerin ilerleme yönünden diğer ülkelerle yazarın gözünden karşılaştırmalarıyla birlikte bir deneme niteliğinde.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963