scorecardresearch.com İnsanlık Partisi ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsanlık Partisi

İnsanlık Partisi

Yazar : Düzgün Gökhan

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : ELMA YAYINEVİ

Tür : Deneme - İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Dünyanın her tarafında, internet aracılığıyla, barbar bir kuşak yetişiyor bize yetişmek üzere.
 • Hayatı cüzdan ve uçkurdan algılayan bu kuşak, tüm tehlikesiyle yakın bir zamanda gezegenimizi istila etmek üzeredir. Özgürlüğü istismar eden yaşlı soytarıların karakterine benzer bir içtenlik içindeler. Sadece rakamsal yaşları genç oluşlarını çağrıştırıyor. Şimdi onları suçlamak yerine, onlar nasıl yetişti sorusunu irdelemek gerekir. Onları kim yetiştirdi? Hangi politik ve aile kültürüyle şekillendiler? Çıkarcılık nasıl geleceğe taşırıldı bu şekilde? Sistem deyip de sorumluluktan kim kaçabilir? Yetersizliğini örtbas etmek için sistemi kimin suçlama hakkı vardır? Onlar için aşk bir tımarhanedir ve burası aklını yitirenlerin tercihi olabilir. Hepsi de meslek robotu olarak yetiştirilmişlerdir, ellerinde hazır diplomalarla aldırşsızca geliyorlar. Onlardaki savaşmama isteği, barışseverlikten olmayıp, keyif çatmak hasretidir.
 • Her şeyi sisteme yüklemek, genelde kişilerin buldukları kendini aklama mekanizmasıdır. Çünkü böylece suçlu, belirsiz, "kim olduğu" bilinmeyen bir konuma itilir; görünmeyen bir sanık halini alır. Yaşlı kuşağa sormak gerek; sistem dediğiniz, hepinizin şu ya da bu şekilde dişlisi olduğunuz bir çarktır. Neden soylu bir sistem kurup da soylu bir kuşağın gelişimini arzulamadınız?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Edebiyatın Aykırı Çocukları'

   Yazar : Andrew Shaffer

   Tür : Deneme - İnceleme


   Edgar Allan Poe, Oscar Wilde, Zelda ve F. Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway, Dorothy Parker, Hunter S. Thompson, Jack Kerouac ve Bret Easton Ellis gibi edebiyat dünyasında iz bırakanları daha iyi anlamak için ibreyi onlara çevirdik.
   Devamı...
  • 'Metinlerarası İlişkiler'

   Yazar : Kubilay Aktulum

   Tür : Deneme - İnceleme


   Metinlerarası İlişkiler - Kubilay Aktulum Bu kitapta yeni bir okuma ve yorumlama biçiminin yolunu açan metinlerarasının...
   Devamı...
  • 'Özgür Kentin Ağlayan Kadını'

   Yazar : HÜSEYİN DOLDUR

   Tür : Deneme - İnceleme


   Özgür Kentin Ağlayan Kadını - HÜSEYİN DOLDUR Bu kitapta yer alan "bu eser size neyi çağrıştırıyor?" anket sorusundan...
   Devamı...
  • 'Sonbahara Eylem Kitabı'

   Yazar : HAYRETTİN ÖKÇESİZ

   Tür : Deneme - İnceleme


   Sonbahara Eylem Kitabı - HAYRETTİN ÖKÇESİZ "SONBAHARA EYLEM KİTABI"m biçim ve içerik bakımından üç ayrı kitaptan oluşuyor:...
   Devamı...
  • 'Ekinle Gelen'

   Yazar : ÇİĞDEM ÜLKER

   Tür : Deneme - İnceleme


   Ekinle Gelen - ÇİĞDEM ÜLKER Hayat gözlerimizin önünden geçip gider ama olaylar, bütünü görmemize çoğu kez izin vermez,...
   Devamı...
  • 'O Güzel İnsanlar'

   Yazar : AYHAN SÖNMEZ

   Tür : Deneme - İnceleme


   O Güzel İnsanlar - AYHAN SÖNMEZ "hele ki doğduk, ölüme yoldaşlığımızın nişanesidir göbek bağımız... bütün ırmaklar...
   Devamı...
  • 'Yalnızlığa Uyanmak'

   Yazar : Betül Çubukçuoğlu

   Tür : Deneme - İnceleme


   Yalnızlığa Uyanmak - Betül Çubukçuoğlu YALNIZLIĞA UYANMAK Yaşamın amacını anlarken Aşılan dağlardan, Tozlu yollardan...
   Devamı...
  • 'Erteleme Sanatı'

   Yazar : John Perry

   Tür : Deneme - İnceleme


   John Perry parlak ve esprili bir üslupla yazılmış kitabında, ertelemenin bir kusur değil aksine faydalı bir şey olduğunu, hatta bir “sanata” dönüşebileceğini gösteriyor.
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963