scorecardresearch.com Ekmek Arası ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ekmek Arası

Ekmek Arası

Yazar : Charles Bukowski

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : METİS YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlardan uzak olmak istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi." – Charles Bukowski
       Bukowski''den ailesine, çoculuğuna, lise yıllarına, vesaire dair 58 epizodluk bir anlatı... Henüz Bukowski okumadıysanız, tarzı için kitabın en başındaki ilk beş epizoda bakabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'İncir Tadında İyilik Öyküleri'

  Yazar : Derleme

  Tür : Deneme - İnceleme


  İncir Tadında İyilik Öyküleri - En son ne zaman hiç karşılık beklemeyen bir iyilikle karşılaştınız? Sıcacık hikâyeler,...
  Devamı...
 • 'Müstakbel'

  Yazar : Faras

  Tür : Deneme - İnceleme


  Son gelişindi bu ve sadece senin bildiğin… Benimse, O bakıştan sonra öğrendiğim… Benim terk edilişim başlamıştı. Bir...
  Devamı...
 • 'Hayatın Adı Sen'

  Yazar : Ferdi Demir

  Tür : Deneme - İnceleme


  Hayatın Adı Sen - Ferdi Demir Bizim buralarda kuşlar senin sesine konardı. Toprak sen gibi kokardı. Kazma kürekle açardım...
  Devamı...
 • 'Aşk Ve Ölüm Üzerime'

  Yazar : Patrıck Süskınd

  Tür : Deneme - İnceleme


  Aşk Ve Ölüm Üzerime - Patrıck Süskınd Patrick Süskind, aşkın izini sürdüğü denemesinde geçmişten günümüze Batı’nın...
  Devamı...
 • 'Sataşma Ağan Yorgun '

  Yazar : Yaşar Bedir

  Tür : Deneme - İnceleme


  Sataşma Ağan Yorgun - Yaşar Bedir SATAŞMA AĞAN YORGUN ‘oyun içinde oradan oraya koşan bir çocuk gibidir zaman . en...
  Devamı...
 • 'Kader Karanlık Değildir'

  Yazar : Bercan Tutar

  Tür : Deneme - İnceleme


  Kader Karanlık Değildir - Bercan Tutar KADER KARANLIK DEĞİLDİR STRATEJİ Bir yarayı o yaranın verdiği sızı ve acıdan...
  Devamı...
 • 'Yabancı'

  Yazar : Richard Sennett

  Tür : Deneme - İnceleme


  Sennett'in antropolojik bir fenomen olarak milliyet ve milliyetçilik hakkında söyledikleri uzun bir tartışmayı hak ediyor.
  Devamı...
 • 'Aşk Nelere Kadir'

  Yazar : Rokumuş

  Tür : Deneme - İnceleme


  Aşk Nelere Kadir - Rokumuş Ve Seni Gördüm Sultanım Kader ipekten ince ağlarını ördü Gözlerimin varlığı şimdi...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963