scorecardresearch.com Denemenin Ardında Edebiyat Yazıları ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Denemenin Ardında Edebiyat Yazıları

Denemenin Ardında Edebiyat Yazıları

Yazar : Ahmet İnam

Sayfa Sayısı : 172

Yayınevi : HECE YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Denemeyi deniyorum. Türkçede. Yaşayışımda. Benden önce onu denemişlerle. Şimdi deneyenlerle. İleride deneyeceklerle. Yaşayışımdan başka neyim olabilir denememde? Kitaplardan kırptıklarımı nasıl deneyebilirim, yaşayışımda kullanmadan? Ve, bir insana baktığımda, gözlüğümün merceğinde olmayanı tutar da nasıl denememe katabilirim? Ansiklopedik bilgi yığınaklarına, kaygıların olmayan, tadamadığım, damgamı vuramadığım, kuşanamadığım, eskitemediklerime nasıl deneme diyebilirim? Denemem benim resmimdir, ardımda "Türkiye hatırası." Yaşayışımın anlamı varsa, onların tepkisini duyuyorsam, değiştirmeye yoruluyorsam, deniyorum. Kendim için, kendimi denememle, nasıl deneyebilirim? Ancak edebiyatı kullanabilenler yapabilir bunu. (Arka Kapak)

13.0x21.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Sataşma Ağan Yorgun '

  Yazar : Yaşar Bedir

  Tür : Deneme - İnceleme


  Sataşma Ağan Yorgun - Yaşar Bedir SATAŞMA AĞAN YORGUN ‘oyun içinde oradan oraya koşan bir çocuk gibidir zaman . en...
  Devamı...
 • 'Kader Karanlık Değildir'

  Yazar : Bercan Tutar

  Tür : Deneme - İnceleme


  Kader Karanlık Değildir - Bercan Tutar KADER KARANLIK DEĞİLDİR STRATEJİ Bir yarayı o yaranın verdiği sızı ve acıdan...
  Devamı...
 • 'Yabancı'

  Yazar : Richard Sennett

  Tür : Deneme - İnceleme


  Sennett'in antropolojik bir fenomen olarak milliyet ve milliyetçilik hakkında söyledikleri uzun bir tartışmayı hak ediyor.
  Devamı...
 • 'Aşk Nelere Kadir'

  Yazar : Rokumuş

  Tür : Deneme - İnceleme


  Aşk Nelere Kadir - Rokumuş Ve Seni Gördüm Sultanım Kader ipekten ince ağlarını ördü Gözlerimin varlığı şimdi...
  Devamı...
 • 'Roman Ve Etik'

  Yazar : ÜNSAL OSKAY

  Tür : Deneme - İnceleme


  Roman Ve Etik - Ünsal Oskay “Yeni dönemin insanı yoğun acılar içinde bir başınadır: ‘Denizlerde yitik oğullarını aramaktadır.’...
  Devamı...
 • 'Tek Kişilik Haçlı Seferleri'

  Yazar : ÜNSAL OSKAY

  Tür : Deneme - İnceleme


  Tek Kişilik Haçlı Seferleri - Ünsal Oskay “...Fırtına, karşı konulmaz bir biçimde meleği arkasını döndüğü geleceğe...
  Devamı...
 • 'Liberal İhanet - Siyasal İslama Biat Edenler'

  Yazar : MERDAN YANARDAĞ

  Tür : Deneme - İnceleme


  Liberal İhanet - Siyasal İslama Biat Edenler - MERDAN YANARDAĞ “Döneklik zor şey, bir kez ihanet ettiğiniz zaman herkesi...
  Devamı...
 • 'Belki Gelmezsin'

  Yazar : Remzi ÇOPUROĞLU

  Tür : Deneme - İnceleme


  Belki Gelmezsin - Remzi ÇOPUROĞLU Sen kendimi kandırabileceğim tek güzellik, onca bölünmüşlükten sonra beni toplayacak...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963