scorecardresearch.com CAPPAFANTASTICA KAPADOKYA (CİLTSİZ) ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
CAPPAFANTASTICA KAPADOKYA (CİLTSİZ)

CAPPAFANTASTICA KAPADOKYA (CİLTSİZ)

Yazar : Tekin Sönmez

Sayfa Sayısı : 296

Yayınevi : NİS MEDİA

Tür : Deneme - İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İki yıl süren Hindistan, Nepal, iki yıl süren Meksika, Guatemala, Bolivya, Peru gibi ülkelerde kültür gazeteciliği yapan romancı Sönmez, Almanya ve İsveç gibi Avrupa ülkelerinden sonra Kapadokyiı''da yaşadı ve bu yapılı orada tamamladı ve fotoğraf''çek r mi eriyle başlangıcı kırkyıl öteye giden Kapadokya ilgisi böyle bir yapıtı n ortaya çıkmasına yol açlı. ''Kızılırmak, Tarih Öncesi Su Kaynakları'', ''Utangaç Bir Tarih Kapadokya Tasarımı Kızılırmak''. ''Arislophanes, Dionysos ve Yazınsal Metinler'', ''Konuşan Toplum Kapadokya Yüzleşmesi'' ve '' Kapadokyda, Tcngrici Oğuzlar'' gibi bu yapıtın eksenini oluşturan ilk bölüm deneme yazıları ile arkaik bölgedeki Galya/Galatya, Kclt nüfus hareketlerini önceki Tera da İstanbul''adh deneme yapıtı ile tanımlayan Sönme/, doğusu Kızılırmak kaynaklan, batısı İstanbul olan Orta Anadolu''ya farklı bir bakış yolu çiziyor. Hacı Bektas Veli, Yunus, Mev lana Büyük Basileios, Gregorios İN''ysscnuS; Gregorios Arianzos gibi duşüıı''kılgt çeşitliliğine toprak olan Kupadokya''da, Pagan arkaik Anadolu, Roma Bizans ve Bektaşilik ile Tcngrici Saman Qğuzlar"uı serüvenleri de deneme tadındadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963