scorecardresearch.com BİR MUCİZE TUT İÇİNDE ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİR MUCİZE TUT İÇİNDE

BİR MUCİZE TUT İÇİNDE

Yazar : Mustafa Kıran

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BAŞARILI VE MUTLU OLMAK İÇİN BU KİTAPDA İPUÇLARINI YAZAR, SİZE USTALIKLA BU KİTAPTA ANLATMAKTADIR SİZİN DE BAŞARILI VE MUTLU İNSANLARDAN FARKINIZ YOK SADECE İSTEYİN, BU KİTAP İÇİNİZDEKİ CEVHERİ ÇIKARMANIZA YARDIMCI OLACAK… BAŞARILI VE MUTLU OLMAK İÇİN BU KİTABI MUTLAKA OKUYUN


İnsanoğlu hayatının büyük bir bölümünü, başına gelenlerden başkalarını sorumlu tutarak geçirir. Sürekli hatalarına mazeret arar, bulur da hatta ve kendi bile inanır. Bu daha çocukluktan başlar. Vazoyu kardeşimiz ittiği için kırmışızdır, okulda öğretmen bize taktığı için zayıftır notumuz, patron saç modelimize sinir olduğu için terfi ettirmez ya da vapuru vaktinden önce kalktığı için kaçırırız. Daha örnek istiyorsanız eminim ki kendi içinizden çıkartabilirsiniz.
Hayatımızın olumlu dönemleri ise tamamen bizden kaynaklanmaktadır, katıksız tüm başarı bize aittir. Her şeyi yeteneklerimiz ve üstün zekamızla halletmişizdir. Oysa başarının da başarısızlığın da nedenleri muhtelif olup bunların bazıları bize, bazıları da başkalarına aittir. İşin püf noktası, bu sonuçlandırmayı yaparken içimizdeki aynaya ne kadar baktığımızdadır.

Gelin hep birlikte “İçimizden bir mucize tutalım” ve gerçekten mucize olan hayatımızı daha anlam dolu yaşayalım, zamanı gelip de “ölümü hak ettiğimizde” arkamızda sözü edilecek bir yaşam bırakalım.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963