scorecardresearch.com Bilog Fırlaması ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilog Fırlaması

Bilog Fırlaması

Yazar : Murat Denizel

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : Medyamen

Tür : Deneme - İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

'Edebiyat falan parçalamam. Amma edebiyatı parçalarım bak. Derdim anlatmaksa her neleriyse onları da. Parçalamak iyidir. İçin çıkar dışına. Kolayı zor edince zoru kolaylaştırdım parçaladıkça. Baktım ki gittikçe kolaylaşıyor içim el vermedi acıdım zahir ki insanlara da anlatayım dedim bari. Bilgiç bilgiç. Ki bilgiç oldum çakana kadar hayatı. Ne anladım? Hiç. Hiçleri yazdım zaten. Yüzlerle binlerle hiçin içinden çıkıp. Sevdiklerimi yazdım. Bir de sevmediklerimi. Kadın yazdım sevdiklerimin en tepesi. Çocuk genç yazdım. Evrende var bak sevdiklerimden. Sevgi yazdım esas en sevdiğim. Hayat var yahu o da en sevdiğim. Siyaset yazdım en sevmediklerimden. İllet tabuları kuralları öğretileri yazdım en sevmediklerimden. Akılla gelen her şeyi . Bir haltın farkında olmayanları.
Ben yazdım ben okurum derken on binler okudu blog da. Sonra hep beraber yazmaya başladık. Ha bire doğru dediler. İçleri altüst olunca. Ben yazdım onlar doğru dediler. Ben yazdım tam da bunu diyecektim dediler. Ben yazdım ağzımızdan aldın lafı dediler. Ben yazdım yüzlercesi hayatımızı değiştiriyorsun demeye başladılar. Değiştirmişlerde, yazdılar. Daha da değişecek biliyorum. Daha çok.

Çok yazacağız daha. Başındayız. Gecikmeden dolayı özür dilerim. Veya iyi oldun böyle erken erken.'
Murat Denizel

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963