scorecardresearch.com Aşkları Kurtarma Timi ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşkları Kurtarma Timi

Aşkları Kurtarma Timi

Yazar : Oğuz Akay

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Deneme - İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Alo! Aşkları Kurtarma Timi mi? Büyük bir aşkın altında kaldım ben. Sevgilim terk etti. Ya da ben onu bıraktım, anımsamıyorum... Onu bana getirin. Hayır, beni ona götürün...
 • Alo! Numaradan arıyorum ben. Çok aşığım çok. ''Size ihtiyacım yok'' demek için aradım sadece...
 • -Alo! Neydi, ha tamam. Aşıkları Koruma Timi... Koruma değil mi? Kim koruyacak şimdi o zaman bizi? Kaçı arayalım? SMS atsak oluyor mu? ''Şu kadar kontörlük SMS atın, aşkınızı akşama kadar koruyalım kem gözlerden'' diye bir şey okumuştum da... Uyduruyor muyum? Yok ya! Esas uyduruk sizsiniz.
 • Aşkları Kurtarma Timi, kurulmadı henüz. Ama kurulsa ne iyi olurdu… Belki böylesine telefon konuşmaları yapılırdı. Bunca yağmalanan duygular kendine gelirdi, bakımsız aşklar kendisini toparlardı. Aşk obezitesine yakalananlar, aşka aşık olanlar, daldan dala uçmaya çalışanlar umut dolardı... Aşk ve aşklar kurtulursa çünkü, peşinde olduğumuz her şeyi yakalayabileceğiz. Bu dünyayla ve insan olmakla ilgili her şey, o zaman yerli yerine oturacak... Birbirimize daha çok inanacağız. Kendimize daha çok güveneceğiz. Ayağımız toprağa daha sıkı basacak... Güne yenilenmiş bir enerjiyle başlayacağız...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963