scorecardresearch.com Aşk’ı Kitap Kitab’ı Aşk Beyoğlu ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk’ı Kitap Kitab’ı Aşk Beyoğlu

Aşk’ı Kitap Kitab’ı Aşk Beyoğlu

Yazar : TEKİN SÖNMEZ

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : NİS MEDİA

Tür : Deneme - İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Aşk,kitaplara tutunan mangal yürekli aşk! Aşk olmaz, aş olmadan diyenler bir yanda.Kitaplar olmadan aşk olmaz diyen insan sayısı, öte yanda azınlık olsa da var.
İki nirengi noktası paralel bir yola çıkarır bu yapıtı.
1.Beyoğlu aşkları mangalda kül bırakır.
2.İnsan kokusu arayan kitaplar da vardır.
Ne olursan ol, yine de bana gel , diyecektir her ikisi de!
O.. evet,, o ne içerirse içersin.. o bir kitaptır Beyoğlu aşkları unutulmaz öyküler taşır. İçerikte çok eski ve mangalda küllenmiş ikili efsaneler, küllerin altında kor gibi yanan Beyoğlu’nun taşı ve toprağıdır.
Asma kütük, kara/üzüm küpleri, Pera’daki sarnıçlar altındadır, sözü ünlüdür.İnsanlar çokluk bunun için Beyoğlu’na çıkarlar.Pera’da doğal dinamikler,romans,cinsellik.. aşk başkadır.

Tarih öncesi komos alaylarının, doğa kültü ile yaşayanların tören bölgesidir,Bereket/hasat için vuslat/aşk törenleri yapıldı o günlerde.Genetik şifre.. türevli aşk kokusu… Kitap ve tutku, Dionysos ruhlu Beyoğlu…
İki nirengi ortası, aşk anlatısı gibi işte bu kitap da buradadır

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963