scorecardresearch.com Adımız Çıkmış Türklere ve Tüm Deneme - İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Adımız Çıkmış Türklere

Adımız Çıkmış Türklere

Yazar : Mustafa Kıran

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Deneme - İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mustafa''yı futbol dünyasında, kişiliğiyle çok büyük bir hoca olan Parreira''nın yanındaki konuşmalarıyla tanıdım. Güler yüzlü olma özelliğine de sahip olan bu sevimli gençle futbol dostluğumuz uzun süre devam etti. Bir gün onun sadece çevirmen olmayıp kendi duygularını düşüncelerini ve izlenimlerini de kağıda aktarabilmekte ne denli başarılı bir yazar olduğunu keşfettim. Bir iki derken şimdi de öncekiler kadar keyifle okuyacağımız üçüncü kitabı da gururla elime geçti. Bizden birinin bizi bize anlatması bana her zaman ilginç gelmiştir.
HALİT KIVANÇ
Ben zaten başından beri iddia edip duruyordum, bu çocuk “Nasrettin Hoca''nın torunu” diye. Bu kitabını gördükten sonra şüphem kalmadı; evet, kesin o. Değilse de ben Nejat Uygur değilim.
NEJAT UYGUR
Mustafa''yı ilk önce bir Fenerli olarak tanıdım, sonra Fener aşkıyla yazılmış kitabıyla, ardından tiyatro oyunlarını takip eden bir sanatsever olarak devam etti sohbetlerimiz. Sonrasında ise renkli kişiliği, nükteli sohbeti ve dilinden düşürmediği ikizleri ile hayata renk katmaya devam etti. İşte bu kültürlü, görgülü, akıllı ama bir o kadar da komik arkadaşımızdan yeni bir kitap. Keyifli okumalar.
BERNA LAÇİN
Bir kitap fuarında yüzünde kocaman bir gülümsemeyle tanıdığım Mustafa Kıran, bende ilk görüşte "Türk gibi samimi" hissiyatı uyandırmıştı. Boşuna değilmiş. Ulusumuz hakkında kaleme aldıkları, eğlenceli olmanın yanı sıra oturup düşünülecek cinsten aforizmalar. Mustafa Kıran Türk sporuna katkılarını, Türk kimliğine katkılarıyla sürdürüyor.Onun tanıklıkları yüz güldürecek cinsten, gülmeye son derece ihtiyacımız olduğu bu günlerde üstüne basılmayacak bir kitap elinizde tuttuğunuz. Seveceksiniz. Eminim...
MESUT YAR
Sevgili Kolej arkadaşım Mustafa''nın ilk iki kitabını zevkle okudum. Şimdi sıra üçüncüde. Arkadaşımın kitaplarını peşpeşe okumak beni çok mutlu ediyor. Çok merak ediyorum, Mustafa sen hangi ara bizim konuşmalarımızı not aldın da kitap yaptın?
ENGİN VEREL

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963