scorecardresearch.com Braun - Malls & Departmant Stores ve Tüm Dekorasyon Kitapları Radikal Kitap'ta!
Braun - Malls & Departmant Stores

Braun - Malls & Departmant Stores

Yayınevi : TASARIM YAYIN GRUBU

Tür : Dekorasyon

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüz modern mimarisinde alışveriş merkezleri için üretilen yaratıcı çözümlerin zenginliği; toplum hayatında bu mekanların ne kadar önem taşıdığı gösteriyor.  Kent merkezlerinde sayıları her geçen gün artan görkemli alışveriş merkezlerinin yarattığı ve yaratacağı sorunlara getirilen tasarım çözümleri, mimari ustalığın önemini ön plana çıkarıyor. Alış veriş merkezleri içerisindeki her bir mağazaya kendine ait bir özerklik garantisi verilirken yapının bütünlüğü de göz önünde bulunduruluyor.

Kitapta, genel görünüm kazandırmanın yanı sıra genel ve özel alanlar, araç parkları, mağazalar ve yemek birimleri arasındaki bütünlüğü sağlamayı başaran ve başlı başına bir ustalığın sergilendiği alışveriş merkezlerine yer veriliyor. Ayrıca kitaba konu olan alış veriş merkezleri tasarımları, mimari tarzları, işlevsellikleri ve bulundukları bölgelerdeki konumları nedeniyle fark yaratmasından dolayı herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kitap,  uluslararası üne sahip mimarlar tarafından Dünya’nın farklı bölgelerinde en yeni malzemeler ve en son teknoloji ile sıra dışı tasarladıkları alışveriş merkezlerinin; mimari cephelerini, mimari projelerini, iç mekan fotoğraflarını, iç mimari planlarını, dekorasyonlarını, çevre düzenlemelerini, teknik özelliklerini, kat planlarını ve sade anlatımlarla tasarımından inşasına kadar geçen süreçleri okuyucuya çarpıcı bir şekilde sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963