scorecardresearch.com Microsoft ISA Server 2006 Yapılandırma ve Yönetimi ve Tüm Database Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Microsoft ISA Server 2006 Yapılandırma ve Yönetimi

Microsoft ISA Server 2006 Yapılandırma ve Yönetimi

Yazar : MICHAEL NOEL

Sayfa Sayısı : 422

Yayınevi : BİLGE ADAM YAYINLARI

Tür : Database Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap firewall, güvenlik ve ağ teknolojileri hakkında orta ve ileri düzey bilgi sahibi bilgi teknolojileri profesyonellerine yönelik yazılmıştır. ISA Server’ın nasıl çalıştığı ve genel görevleri nasıl yerine getireceğiyle ilgili derinlemesine bilgi edinmek isteyen sistem yöneticileri için oldukça idealdir. Dört kısımdan oluşan kitabın birinci kısmında ISA Server 2006 teknolojisine temel bir bakış ile birlikte araç ve özellikler tanıtılmıştır. Ardından ISA kurulumları için tasarım senaryoları ele alınmıştır. İkinci kısımda ISA firewall, content caching, reverse proxy ve Enterprise versiyonuyla ilgili tartışmalarla beraber adım adım kurulum yolları gösterilmiştir. Buna ek olarak istemci ve site-to-site Virtual Private Network desteği de detaylandırılmıştır. Üçüncü kısımda HTTP, FTP, RPC ve ISA Server’daki diğer filtreleri kullanarak protokol ve servislerin güvenliği üzerine odaklanır. Yaygın bir senaryo olan ISA Server’ı var olan firewall DMZ’lerine kurmakla beraber, Microsoft Exchange Outlook Web Access’in (OWA) ISA Server kullanarak nasıl güvenlik altına alınacağıyla ilgili derinlemesine bilgiler verilmiştir. Buna ek olarak SharePoint site, web server, Outlook MAPI trafik ve diğer senaryoların güvenliği için teknikler anlatılmıştır. Dördüncü kısımda ISA Server 2006 ortamının yönetim, bakım ve monitoring işlemleri ele alınmıştır. Ardından ISA Server konfigürasyon yedekleri ve ISA Server kurallarının dokümantasyonu gibi çoğu zaman göz ardı edilen kritik işler anlatılmıştır.

       Grafikler ve ekran görüntüleriyle desteklenmiş açıklamalar
       Konu anlatımı boyunca verilen ipuçları ve uyarılar
       Bölüm içi alıştırmalar
       Açıklamalı kod örnekleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963