scorecardresearch.com C# ile Veritabanı Uygulamaları ve Tüm Database Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
C# ile Veritabanı Uygulamaları

C# ile Veritabanı Uygulamaları

Yazar : Karli Watson

Sayfa Sayısı : 474

Yayınevi : BİLGE ADAM YAYINLARI

Tür : Database Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, veritabanlarına erişimi olan C# uygulamaları hakkında ihtiyacınız olan bütün bilgileri içerir. Özellikle, C# diliyle yazılmış .NET uygulamaları üzerinden Microsoft SQL Server’ın kullanımını öğrenmeye başlamak için idealdir. Kitap boyunca veritabanı teknolojisinin temelleri ve veritabanı erişiminde .NET Framework kullanımı ayrıntılarıyla açıklanır.
Kitabın başlangıç bölümlerinde, piyasadaki veritabanı çeşitleri, SQL deyimleri ve XML kullanımı gibi asıl konulara geçmeden önce bilmeniz gereken noktalar üzerinde durulur. Daha sonra hem Windows tabanlı hem de web tabanlı uygulamalarda veritabanlarına görsel olarak erişim ve veri bağlama konuları ele alınır. İlerleyen bölümlerde veritabanına programlama yoluyla erişim konusu ayrıntılı olarak verilir. Son olarak internet üzerinden uzaktaki veritabanlarına bağlanmak ve SQL Server’a yükleyip çalıştırılabilen managed kodları yazmak gibi ileri seviye konular açıklanır.

       Açıklamalı kod örnekleri
       Ekran görüntüleriyle desteklenmiş konu anlatımı
       Konu anlatımlarında tavsiyeler ve ipuçları
       Örnek veritabanı üzerinde alıştırmalar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963