scorecardresearch.com Beginning Visual C# ve Tüm Database Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Beginning Visual C#

Beginning Visual C#

Yazar : Karli Watson

Sayfa Sayısı : 931

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Database Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Beginning Visual C# ile temel prensiplerinden başlayarak Visual C# ile program yazmayı öğreneceksiniz. Visual C# Microsoft''un yeni platformu olan NET Framework''e özel program geliştirmek için tasarlanmış nesne-yönelimli programlama dilidir. Visual C# kodu yazmayı hızlı ve kolayca öğrenecek, ister Windows ister Web ortamında kendi programlarınızı üretebileceksiniz.
Elinizdeki kitap Visual C# ve NET ile ilgili yetenekleriniz geliştikçe anahtar kavramları sıra ve düzen ile açıklayan, bölümlerin sonunda kendinizi test etmeniz için alıştırmalar sunan çok değerli bir rehber olacaktır. Visual C# dilini temellerinden başlayarak geniş kapsamlı olarak öğreten bu kaynak ile birlikte nesne yönelimli programlamayı, ilerleyen bölümlerle de öğrendiklerinizi. NET Framework içinde nasıl uygulayacağınız göreceksiniz.
Ne bilmeniz gerekiyor?
Beginning Visual C# programlama hakkında çok az bilgiye sahip olanlar yanında nesne-yönelimli programlama imkanı olmayan bir programlama dilinden geçiş yapmak isteyenler için de öğrettikleri temel prensipler ile çok faydalı olacaktır. Başka bir dilde programlama konusunda bilginiz olsa bile bu kitap ile Visual C# ve nesne-yönelimli programlama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Bu kitabın içindekileri bilgiler ve örnekler Microsoft Visual Studio .NET veya Microsoft Visual C# .NET Standart sürüm''ü kullanılarak uygulanabilir.
Bu kitaptan ne öğreneceksiniz?
Aşağıdaki konular detaylı ve açık anlatımlar ve ardından verilen örnekler ile öğrenmiş olacaksınız.
• En temel prensiplerinden başlayarak C# Programlama dilini
• Nesne-yönelimli programlar tasarlamayı ve yazmayı
• Visual C# kullanarak NET Framework için program yazmayı
• Windows Form ve denetimlerini kullanarak çalışmayı
• Grafikler ve metin üzerinde çalışmayı
• Veritabanlarına ve dosyalara Visual G# ile ulaşmayı
• İnternet uygulamaları ve internet servislerini Visual C# ile yazmayı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963