scorecardresearch.com Zeka Türüne Göre Çocuk Eğitimi ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zeka Türüne Göre Çocuk Eğitimi

Zeka Türüne Göre Çocuk Eğitimi

Yazar : Hatice K. Ergin, Salim Köse

Sayfa Sayısı : 206

Yayınevi : Hepsi Çocuk Yayınları

Tür : Çocuk Bakımı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuk eğitimi; sabır ve şefkat isteyen bir meseledir. Çocuk eğitimi demek; gelecek inşa etmektir. Bir milletin gelenek göreneklerini yaşatmaktır. İlerlemek, yükselmektir. Sağlıklı, huzurlu, kendiyle barışık, kendine ve çevresine iyi davranan fertler yetiştirmektir. Sağlam karakterli insanlar yetiştirmektir. Ve yine Çocuk Eğitiminde çocuğun karakteristik yapısını bozmadan gerekli müdahaleyi yapmak çok önemlidir.

Çocukları kendi yetenek ve zekâları doğrultusunda terbiye etmenin ne derece akıllıca bir yol olduğu aşikârdır. İşte bu düşünce ile çoklu zekâ kuramından hareketle ortaya konulan bu çalışma annelere, babalara, anne-baba adaylarına, öğretmenlere, psikolojik danışmanlara, anaokulu öğretmenlerine rehberlik edecek nitelikte değerli bir çalışmadır.

Çocuklarını ve öğrencilerini başarılı ve sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek isteyen herkes için bir başvuru kaynağıdır.

“Çocuklar donmamış beton gibidir, üzerine ne düşse iz bırakır.”

Haim Jinott

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963