scorecardresearch.com Uyuşturuculardan Korunmuş Çocuk Yetiştirme ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uyuşturuculardan Korunmuş Çocuk Yetiştirme

Uyuşturuculardan Korunmuş Çocuk Yetiştirme

Yazar : Aletha Solter

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : KUZEY YAYINLARI

Tür : Çocuk Bakımı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ergenlik çagında uyusturucu kullanımının arttıgı günümüzde, anne babaların çocuklarını uyusturucuya karsı egitmek konusunda kaygılanması akıllıca olur. Çocukları, ilerideki bastan çıkarıcı durumların üstesinden gelebilmeleri için hazırlamakta ve su anki tehlikeli durumları halletmekte size yardımcı olan bu kitap, aile iliskilerine yenilikçi bir bakıs açısı getiriyor: çocugunuzun hayatının her döneminde ve her yasta izlenebilecek koruyucu önlemlere odaklanıyor. Uyusturucuya “Hayır” diyebilen çocuklar için saglam temeller olusturmak amacıyla verilen kolay ve kullanıslı 100 taktik, okulöncesi çagdan genç ergenlige kadar olan yas guruplarına göre düzenlenmistir.
Pratik ve kapsamlı bir ebeveynlik rehberi olan bu temel kitap çocuklarınıza nasıl yardımcı olacagınızı gösterecektir:
• Kendini, yapay bir heyecan olmadan iyi hissedecek
• Stresle basa çıkabilecek, böylece rahatlamak için ilaç ve uyusturuculara basvurmayacak
• Vücuduna saygı duyacak bu yüzden zararlı maddeleri reddedecek
• Yakın aile baglarına sahip olacak bu yüzden çaresizce bir gruba girmeyi istemeyecek
• Saglıklı riskler alabilecek böylece tehlikeli olanları almaya ihtiyacı olmayacak
Ph.D. Aletha Solter bir gelisimsel psikolog, bir uluslararası konusmacı, Bilinçli Ebeveynlik Enstitüsünün kurucusu ve içinde
100.000 den fazla satan “Bilinçli Bebek” kitabının da oldugu 3 kitabın yazarıdır. Halen Kaliforniya, Goletha’da yasamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963