scorecardresearch.com Hafta Hafta Bebeğinizin İlk Yılı ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hafta Hafta Bebeğinizin İlk Yılı

Hafta Hafta Bebeğinizin İlk Yılı

Yazar : Glade B. Curtis, Judith Schuler

Sayfa Sayısı : 558

Yayınevi : BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Tür : Çocuk Bakımı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hamileliğinizin ve bebeğinizin hafta hafta gelişimine dair bilgilerle donanmış, en çok satanlar arasında yer alan “Hafta Hafta Hamileliğiniz” kitabının yazarlarının bu beklenilen kitabı, en sonunda elinizde.
Bebeğinizin haftalık gelişimiyle onun tüm fiziksel ve zihinsel gelişimi konusunda neler yapabileceğinizi öğrenin. Kolay okunacak biçimde hazırlanmış olan bu kitap, her bölümüyle şunları içeriyor:

·        Bebeğiniz ne büyüklüktedir?
·        Temel bebek bakımı
·        Kilometre taşları (Sosyal, duygusal, fiziksel ve zihinsel)
·        Oyun ve oyuncaklar

Bu muhteşem kitap, iyi bir bebek bakımının nasıl olacağını vurgularken, bebeğinizin sosyal, duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimini nasıl destekleyebileceğinizi öğretiyor. Kitapta çok sayıda şekil ve çizim bulunuyor. Bu arada özel ilgi konularına ışık tutan, ikişer sayfalık kolay okunabilir bilgileri de kitapta görebileceksiniz.

Kitapta ele alınan başlıklar

·        Bebek malzemeleri; ana kucakları, mama sandalyeleri, salıncaklar ve beşikler
·        Bebek masajı
·        Bebeğin kişilik tarzı
·        Bağlanma
·        Sık rastlanan tıbbi sorunlar
·        Alt değiştirme
·        Bebeği giydirme
·        İlk yiyecekler
·        Bebekle nasıl konuşulmalı
·        Zihinsel, sosyal ve motor becerilerini geliştirmek için bebekle oyun oynamak
·        Kardeş kıskançlığı
·        Uyku alışkanlıkları

Dr. Glade B. Curtis, Sandy, Utah’da özel bir muayenehane işletmektedir.
Judith Schuler, Dr. Curtis’e bütün kitaplarını yazmasında yardımcı olmuştur. Birlikte yazdıkları diğer kitaplar arasında “Hafta Hafta Hamileliğiniz” dışında, “Gebeliğiniz: Her Kadının Rehberi”, “35 Yaş Sonrası Hamileliğiniz”, “Hamileliğinizle İlgili Sorular ve Cevaplar” bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963