scorecardresearch.com Çocuğuma Nasıl Cinsel Eğitim Verebilirim? ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çocuğuma Nasıl Cinsel Eğitim Verebilirim?

Çocuğuma Nasıl Cinsel Eğitim Verebilirim?

Yazar : Prof. Dr. Helmut Kentler

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : TURKUAZ KİTAPLIĞI

Tür : Çocuk Bakımı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuk yetiştirirken pek çok anne babanın görmezden geldiği cinsel eğitim, yaygınlaşan kitle iletim araçlarıyla farklı bir anlam kazandı. Artık çocuklar cinsel bilgiye çok daha kolay ulaşıyorlar; ancak bu bilgi çoğu zaman bir çocuğun alması gerektiği düzeyde olmuyor. Çocuğuma Nasıl Cinsel Eğitim Verebilirim? bedenen, zihnen ve ruhen sağlıklı çocuklar yetiş-tirmeniz için asla göz ardı etmemeniz gereken bir konu olan cinsel eğitim üzerine önemli bilgiler içeriyor. Çocukların cinsellikle ilgili sorularına verilebilecek karşılıklar; bir çocuğun cinsel bilgileri kimden öğrenmesinin daha uygun olacağına dair öneriler; cinsel eğitimde cinsiyet farkının nasıl yer aldığı; anne babanın cinselliğe bakış açılarının çocuklar üzerindeki etkisi… Bu kitap, cinsel eğitimin niçin önemli olduğunu ve çocuğunuza nasıl yaklaşmanız gerektiğini gösteriyor.

• Cinsel eğitim kaç yaşında başlamalıdır?
• Hangi yaş döneminde nasıl bir cinsel eğitim yöntemi uygulanmalıdır?
• Çocuğun ebeveynini çıplak görmesi doğru mudur?
• Çocukların cinsellikle ilgili sorularına nasıl karşılık verilmelidir?
• Ergenlik dönemindeki bir çocuğun cinselliği yaşama isteğine nasıl yaklaşmak gerekir?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963