scorecardresearch.com Bir Çocuk Yetişiyor ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Çocuk Yetişiyor

Bir Çocuk Yetişiyor

Yazar : N. Taneli

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : GÜVEN YAYINLARI

Tür : Çocuk Bakımı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Çocuk, aile bireylerinin en önemli uğraşıdır. Çocuğunuz için yapabileceklerinizi hatırlatmak, bu çabalarınızı kolaylaştırmak ve diğer ilgililere yardımcı olmak bu kitabın içeriğinin oluşmasında en önemli etkendir. Çocuğu anne karnına düştüğü andan, erişkin adayı oluncaya kadar geçen süre içinde, büyüme, gelişme, eğitim ve beslenme açılarından ilgililerin bilgilerini güncellemek amacımızdır. Yarının büyükleri olan çocuklarımızın yetişmesi, sağlıklı, üretken ve mutlu bir gelecek sahibi olmaları için, onları büyüten, destekleyen aile bireylerine 1957’ den beri emek vererek elde ettiğimiz deneyim ve bilgi birikimlerimizi, Türk gelenek ve göreneklerine göre şekillendirip annelerin isteği üzerine bu kitabın ilk baskısını yayınlamıştık. Bu kez 2000li yılların bilgilerini ilgili bölümlere ekleyerek yeniden yazdık ve yedinci bölüm olarak 21 ayrı konuda ÇOCUK BÜYÜTENLERE ÖĞÜTLER bölümünü ilave ettik. Bu şekli ile kitabımızın ikinci baskısının ilgililere daha faydalı olacağına, sağlıklı bir gençlik yetişmesine yardımcı olduğumuz için de bizi yetiştirenlere karşı görevimizi yaptığımıza inanıyoruz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963