scorecardresearch.com Akıllı Bebekler Akademisi ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Akıllı Bebekler Akademisi

Akıllı Bebekler Akademisi

Yazar : DR. SEMİH SUMAK, DR. A. ELÇİN GÖREN SUMAK

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Çocuk Bakımı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bebekler İçin Beyin ve Çoklu Zekâ Geliştirme Rehberi
Doğumdan 6 yaşına kadarki dönem, insan yaşamında bir daha yakalanmayacak bir gelişim fırsatı sunar.
Akıllı Bebekler Akademisi (ABA), doğum öncesi ile 3 yaş arasındaki dönem öncelikli olmak kaydıyla okul öncesine yönelik bir beyin ve çoklu zeka geliştirme programı sunuyor. İnsan beyninin öğrenme ve gelişme yasalarıyla duygu dünyasını merkeze alıyor ve oyun ağırlıklı, bütüncül bir yaklaşım benimsiyor. Hamilelik döneminde anne adayına ve doğum sonrası bebeğine özel yoga programları, sözü edilen bütüncül anlayışın birer parçası olarak sunuluyor.
Her insan doğuştan getirdiği fiziksel, duygusal özellikleri ve potansiyel yetenekleri ile eşsiz bir sanat eseridir. Potansiyelimizin en üst sınırına kadar işe koşulabilmesi, büyük oranda içinde yetiştiğimiz çevreye bağlıdır. Bu nedenle potansiyelini gerçekleştirme olanağı sunmadığımız her insan bir parça eksik sayılabilir. Çünkü ona kendi olma-kendini bulma imkanı verilmemiştir. Ana babalar ve alanın uzmanı eğitimciler, çoğu kez, bu gerçeği bilmelerine rağmen uygulamada izleyecekleri iyi bir rehberin yokluğunu hissederler.
Akıllı Bebekler Akademisi, işte bu ihtiyacı karşılıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963