scorecardresearch.com 5-6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN ve Tüm Çocuk Bakımı Kitapları Radikal Kitap'ta!
5-6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN

5-6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ BÜYÜRKEN

Yazar : Marge Kennedy

Sayfa Sayısı : 213

Yayınevi : BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Tür : Çocuk Bakımı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuğunuzu tüm gün süren bir okula göndermek sizin ve anaokulu yaşına gelmiş çocuğunuz için önemli ve heyecan verici bir değişim anlamı taşır. Beş ve altı yaşındaki çocuğunuz büyürken, Parents dergisinin uzman editörleri sizi bu başkalaşım yılları süresince çocuğunuzun hayret uyandıran zihinsel gelişimi ve gün geçtikçe derinleşen sosyal becerilerine hazır olmanızı sağlayacaktır. Her bölüm, bir birey olarak anne bağımlılığından sıyrılmaktan okuma ve yazmayı öğrenmeye, saygı ve dürüstlük gibi insani değerleri anlamasından, ev hayatından uzaklaşıp arkadaşlarla dolu bir sınıfta ilk okul tecrübesini yaşamaya kadar bir tek gelişim aşamasına odaklanmış ve çocuğunuzun iç dünyasına sizin için ışık tutmayı amaçlamıştır. Bu kitap fazla baskı yapmadan kendine güveni olan bir çocuk yetiştirme ve kendini köşeye sıkışmış hissetmeyeceği yeterli alanı sağlama konularında faydalı stratejiler öğreten bir rehberdir. 5-6 Yaşındaki Çocuğunuz Büyürken adlı bu kitapta ayrıca yalan söylemekten şiddet kullanmaya kadar tüm kötü davranışları nasıl engelleyeceğinizi ve onu bir yetişkin olarak bu karmaşık dünyaya nasıl hazırlayacağınızı keşfedeceksiniz. İdeal bir anaokulu ve ilkokul sınıfında aranması gereken nitelikleri öğrenmenin yanı sıra, bu kitap çocuğunuz için de kolaylıkla öğrenebilmesi ve gelişebilmesi için sizin yaratıcı, destekleyici ve sağlıklı bir çevre yaratmanıza yardımcı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963