scorecardresearch.com Yanlış Çocuk - (Çocuk Yetiştirmede Yapılan Yanlışlar) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yanlış Çocuk - (Çocuk Yetiştirmede Yapılan Yanlışlar)

Yanlış Çocuk - (Çocuk Yetiştirmede Yapılan Yanlışlar)

Yazar : Susan Smith Mckinney

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : EKİNOKS YAYINEVİ

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuk eğitimi, zorlu ve sabır gerektiren bir süreçtir. Yaşınız kaç olursa olsun mesleğinizde ne kadar önemli bir noktaya gelmiş olursanız olun çocuğunuz karşısında kendinizi aciz hissedersiniz. Kendine güvenen bir insan olsanız bile çocuğunuz ayak direyip de vitrindeki cicili bicili oyuncağı istediğinde ne yapacağınızı bilemezsiniz... Bu durumda etrafınızdaki insanların bakışları altında ezilmeniz içten bile değil. Çocuğunuz yemek yerken doğası gereği mamasını üzerinize püskürttüğünde karizmanızı düşünmek yerine onun karnını doyurmanın yollarını araştırırsınız. Çocuğunuza "Ceeee!" derken ya da oyuncak at olup onu sırtınızda gezdirirken normal hayatta kim olduğunuzu, toplumsal rolünüzü umursamazsınız. Çünkü hepimiz insanız... Bu durumda asıl yapılması gereken paniğe mahal vermeyen bir davranışla duygulara da yenilmeden çocuğunuzun eğitimi üzerine düşünmek olacaktır. Bir Çin atasözü der ki; "Bir çocuğun eğitimi doğumundan 20 yıl önce başlar." "Yanlış çocuk" kitabıyla hem kendinizi keşfedeceksiniz hem de çocuğunuzu. Gülümseyin! Gömleğinizde ya da şık kazağınızda hiç de kötü durmaz mama izleri... "Ceeee!" demek ne kadar keyiflidir aslında... Size parıldayan bir çift gözle bakan parçanız, çocuğunuz, her şeyiniz kadar mutluluk verici ne olabilir ki hayatta?.. Haydi, kitabı adım adım takip edin ve sizin eseriniz olan çouğunuzla dengeli ve mutlu bir hayatın ipuçlarını yakalayın.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963