scorecardresearch.com Teşekkür Ederim, Siz Nasılsınız? ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Teşekkür Ederim, Siz Nasılsınız?

Teşekkür Ederim, Siz Nasılsınız?

Yazar : Penny Palmano

Sayfa Sayısı : 270

Yayınevi : MİKADO YAYINLARI

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İşte size Mikado’dan bir bestseller daha.
Günümüz çocukları artık tüm donanımlara sahip olarak büyüdüklerinden bizlerden daha farklı yetişiyor ve davranıyorlar. Büyüdüklerinde birer birey sayılabilmeleri için yine de bazı saygı kuralları, davranış şekilleri ve ilişkileri öğrenmeleri lazım. Sosyal zekalarını geliştirmeleri lazım.

Bu kitap, çocuklarınız büyürken onlara saygı göstermeyi ve görgü kurallarını öğretmeyi son derece keyfli ve zevkli bir şekilde anlatıyor. Bu kitaptaki bilgiler uygulandığında çocuklarınız görgü kurallarını öğrenebilecek, sosyal zekâlarını ilerletebilecek ve dolayısı ile okulda ve ileride iş hayatlarında bile daha başarılı olabileceklerdir.

Hayatın zorlukları ve karmaşık durumları karşısında nasıl davranacaklarını siz öğretin. Restaurantlarda, sokakta, dükkanlarda siz alışveriş yaparken gibi halka açık mekanlarda; arkadaşları ile ilişkilerinde nasıl davranmaları gerekli?

Aile yemekleri neden gerekli? Yemekte nasıl davranılır, yemekte onları konuşmaya teşvik edin. Bazı durumlarla karşılaştıklarında doğru ve yanlışı ancak siz ayırt edebilirsiniz. Daha nice tavsiyeler kitapta yer almakta.. Sosyal olgu aileden geçer ve sizler bunları en doğru verebilecek kişilersiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963