scorecardresearch.com Sayılar (4-5 Yaş) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sayılar (4-5 Yaş)

Sayılar (4-5 Yaş)

Yazar : Ebru Erdoğan

Sayfa Sayısı : 80

Yayınevi : ŞİİR ÇOCUK

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap 4-5 yaş grubundaki çocuklara matematiğin temelini oluşturan bilgileri eğlenceli bir şekilde öğretirken, sayı kavramının günlük yaşamlarına ne denli girmiş olduğunu da göstermektedir.

Çocuklar, yaşamın ilk yıllarından itibaren öğrenmeye başlarlar. Okul öncesinde görülüp izlenen, dinlenen ve incelenen bilgilerin doğru algılanıp yerleşmesi için, çocuklarımızı yaşına ve düzeyine uygun kaynaklara yönlendirmemiz gerekir.

“Sayılar” kitabında değinilen konular şunlardır:

Büyük - Küçük kavramı
Az - Çok kavramı
Nesne resimlerini birebir eşleştirebilme
Nesneleri sayabilme
Nesne sayısı kadar resmi işaretleme
Nesne sayısı kadar çizgi çizebilme
Nesneleri belirtilen sayıda gruplayabilme
Rakam tanıma (1-2-3-4-5)
Tane kavramı
Modele bakarak rakam çizebilme
Söylenen rakam kadar objeyi çizebilme
Gizlenen rakamı sayfadaki resim içinde bulabilme
Rakamlarla yapılmış örüntüdeki ilişkiyi kavrayabilme
Yönergeye uygun çizgileri çizebilme
20 içinde ileriye doğru sayabilme
El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme


Hepimizin bildiği gibi öğrenmenin temelinde merak ve istek vardır.Kitabı çocuğunuzla birlikte uygularken kuracağınız olumlu ilişki ve iletişim onu çalışmaya güdüleyecektir.Bu da onun motivasyonunu arttıracak ve öğrenmeye istekli kılacaktır.

Sayılar kitabının tüm çocuklara faydalı olması dileğiyle.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963