scorecardresearch.com Satranç Seti ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Satranç Seti

Satranç Seti

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : MORPA YAYINLARI

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Satranç seti, satranç öğrenmenin ilk adımıdır. Satranç öğreniyorum kitabında temel özellikleriyle taşlar tanıtılmış ve en basit şekliyle satranç aşamalandırılmıştır. Etkinliklerle satranç ve akşah ile karaşah öyküsü, çocukların öğrendiklerini eğlenceli etkinliklerle destekleyecektir. Satranç oynuyorum kitabında satrançla ilgili tüm bilgiler, oyunun kuralları, kavramları ve uygulaması sade bir dille anlatılmıştır.
 • Ayrıca bu setle sizlere müthiş bir satranç arkadaşı da hediye ediyoruz. Satranç arkadaşınızın adı fritz. Fritz tam bir satranç canavarı. Bilgisayarınıza yerleştiriyorsunuz ve Fritz sizinle konuşarak, espriler yaparak satranç oynamak çok eğlenceli, zevkli ve öğretici. Üstelik Fritz’in gücünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Karşınızdaki isterseniz amatör bir oyuncu, isterseniz bir usta olabilir. Satranç bilmiyor ya da çok az biliyor olabilirsiz. Bu set sizleri Fritz’le maç yapacak düzeye getirecek. Dünya Satranç Şampiyonu da satranç çalışmaya başlamadan önce, en fazla sizin kadar satranç biliyordu. Satranca başlamak ve öğrenmek için gereken her şey bu setin içinde.
 • Bu set 6 yaş grubu çocukları için satrancı öğrenmenin ilk adımıdır. Satranç Öğreniyorum kitabında temel özellikleriyle taşlar tanıtılmış ve en basit şekliyle satranç aşamalandırılmıştır. Çocuklar bu kitapla satrançla ilgili temel bilgileri öğreneceklerdir
 • İnteraktif Satranç Oyun CD''si; Satranç arkadaşınızın adı fritz. Fritz tam bir satranç canavarı. Bilgisayarınıza yerleştiriyorsunuz ve Fritz sizinle konuşarak, espriler yaparak satranç oynamak çok eğlenceli, zevkli ve öğretici. Üstelik Fritz’in gücünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz
 • Dizideki Kitaplar; 1. Akşah ile Karaşah (Öykü) (16 sayfa) 2. Satranç Öğreniyorum (48 sayfa) 3. Etkinliklerle Satranç (72 sayfa
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963