scorecardresearch.com Önce Bismillah - Çocuklar İçin Besmele Tefsiri ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Önce Bismillah - Çocuklar İçin Besmele Tefsiri

Önce Bismillah - Çocuklar İçin Besmele Tefsiri

Yazar : Ümit Şimşek

Sayfa Sayısı : 96

Yayınevi : UĞURBÖCEĞİ YAYINLARI

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Önce Bismillah kitabı, usta kalem Ümit Şimşek''ten, yine benzeri olmayan bir çalışma. Herkes çocuğunun su içerken, yemek yerken, Bismillah demesini ister. Ancak çocuklara bunun anlamını öğretmek, onların: 
"İyi ama bismillah ne demek?" sorusuna cevap vermek, pek kolay değildir. 
işte bu kitap Bismillahirrahmanirrahim kelimesini, bütün yönleriyle, çocukların anlayabileceği bir dille, ağaçlardan, kuşlardan, arılardan, kuzulardan.. ve üzeri yaratılış harikalarıyla dolu şu yeryüzünden daha pek çok örnekle anlatıyor. 
Çocuklar için bir BESMELE TEFSİRİ olan bu şirin kitap, Sevgi İçigen''in birbirinden sevimli çizgileriyle adeta tadından yenmez bir hâl aldı.
İşte uğurböceği yayınları olarak yayınlamaktan iftihar ettiğimiz bu benzersiz çalışmanın arka kapağında yazılanlar:

Biz, bir işe başlarken Bismillâhirrahmânirrahîm deriz.
Bazan da onu kısaltılmış şekliyle söyler,Bismillâh deriz.
Bismillâh veya Bismillâhirrahmânirrahîm sözüne, 
"Besmele" adı verilir. Hangi işe başlarsak başlayalım, 
önce Bismillâhirrahmânirrahîm deriz.
şimdi biz de Besmele çekelim ve bu sözün anlamını öğrenmeye çalışalım.
Bakalım: Niçin Besmele çekiyoruz? 
Bismillâh derken ne söylemiş oluyoruz?
Besmele çekmek bize ne kazandırıyor?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963