scorecardresearch.com Nasreddin Hoca İle Okuma Yazma Öğreniyorum Eğitim Seti (Tam Set) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nasreddin Hoca İle Okuma Yazma Öğreniyorum Eğitim Seti (Tam Set)

Nasreddin Hoca İle Okuma Yazma Öğreniyorum Eğitim Seti (Tam Set)

Yayınevi : EDUSOFT EĞİTİM YAZILIMLARI

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sayın Veliler;

 

Bu eğitim seti sayesinde yeni sisteme yabancı kalmayarak çocuklarınızın size en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde onlara gereken rehberliği evinizde yapabileceksiniz. Çocuklarınız artık oynayarak , severek, eğlenerek öğrenecekler.

 

Sayın Öğretmenler:
Ses temelli cümle yöntemini ilk defa uygulayacak öğretmenlerimiz için hem bir kaynak hem de etkinlik olarak sınıfta kullanabileceğiniz bir eğitim materyali sunuyoruz. Artık başka kaynağa ihtiyacınız olmayacak.
Okuma yazma eğitimi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

 

SET İÇERİĞİ:
1 adet İnteraktif Eğitim CD'si
1 Adet VCD ***Yeni***
1 Adet 176 Sayfa Etkinlik Kitabı ***Yeni***
8 Adet Okuma Kitabı
Ses Kartları ve Sözcük Avı Oyun Kartları

 

1. MEB ÖDÜLLÜ İNTERAKTİF EĞİTİM CD’ Sİ: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlköğretim okullarımızda uygulanmakta olan “Ses Temelli Cümle Yöntemi” ve bitişik eğik yazıya göre hazırlanan ilkokuma yazma eğitim programımız Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni ilkokuma yazma öğretimi programı ile tam uyumludur.
MEB ödüllü tek ilköğretim 1. sınıf okuma yazma eğitim yazılımı ve Web Kamera Uygulamalı Eğitimi Türkiye’ de ilk defa kullanan Gerçek interaktif Eğitim yazılımıdır.
"Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum İlkokuma Eğitim Cd ‘si”, bilgisayar oyunları, animasyonlar, müzikler ve çok çeşitli görsel materyaller eşliğinde bilgisayar destekli bir şekilde öğrencilere ilkokuma yazma öğretimini sevdirip,bu süreci başarıyla tamamlamalarını amaçlamaktadır.
Cd içinde Düzenli çizgi çalışmaları, seslerin sezdirilmesi, kavratılması, harflerin yazılış yönleri, hece, kelime, tümce ve metinlerin oluşturulması, değerlendirme etkinlikleri, akıllı tahta ve web kamera gibi uygulamaların tümünü, bilgisayar ortamında gerçekleştirmenizi sağlar. Öğrencileriniz/çocuklarınız eğlenerek öğrenirler.
Yenilenen grafikleri ,geliştirilen ilkokuma oyunları , kullanıcı dostu sesli menüleri, akıllı tahta uygulamaları,bütün müfredatı baştan sona kapsayan zengin içeriği, interaktif bilgisayar oyunları ile alternatifsiz bir programdır. Projeksiyon cihazı, akıllı tahta veya grafik tablet gibi araçlar kullanarak, dersliğinizdeki eğitim ortamını bütünüyle değiştirebilirsiniz.
Öğrencileriniz/çocuklarınız evlerinde bu programı kullanarak ilkokuma yazma öğretimini hızlı, kolay ve eğlenceli bir biçimde gerçekleştirir, sınıfa hazırlanmış olarak gelirler. Okumaya geçiş süreci çabuk ve eksiksiz biçimde tamamlanır. Ayrıca ekran görüntüleri üzerinde çizim yapabileceğiniz ekran kalemi uygulaması ile dersleri daha verimli işleyebilirsiniz.

 

2. DESTEK VCD ‘Sİ(**Yeni**): Evlerinde bilgisayarı olmayan öğrenciler için hazırlanmış destek VCD'si. İnteraktif eğitim CD'sinin sezdirme,kavratma ve yazma kısımlarının VCD formatına uyarlanmış halidir. Her bölümde o grubun seslerinin sezdirme kavratma ve yazma bölümüne ait interaktif cd görüntüleri bilgisayar ortamından vcd ortamına aktarılarak oluşturulmuştur.

 

3. 176 SAYFA ETKİNLİK KİTABI(**Yeni**): MEB yeni bitişik eğik yazı programına %100 uyumludur. İlköğretim 1. sınıf okuma yazma öğretimine ilişkin düzensiz ve düzenli çizgi çalışmaları, seslerin sezdirilmesi ve kavratılmasına yönelik alıştırmalar, hece, kelime, cümle ve metin oluşturma ile değerlendirme çalışmaları gibi sınıfta veya evde uygulanabilecek etkinlikleri içerir. Seslerin veriliş sırasına göre ve kılavuz çizgili hazırlanmıştır. Önemli özelliklerinden bir tanesi de sayfaların çek-kopart şeklinde olmasıdır. Bu sayede öğrenciye çalışmalar yeri geldikçe sayfa sayfa verilebilir. Kopart-Uygula–Dosyala sistemine göre etkinlik sayfaları uygulatıldıktan sonra öğrenci portfolyo dosyalarına yerleştirileceği gibi normal bir kitap şeklinde de kullanılabilir.
“ Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum Etkinlik Kitabını” tek olarak da temin edebilirsiniz.

 

4. 8’Lİ OKUMA KİTABI: İlkokuma yazma öğretimi uygulamalarınızın başından sonuna dek, seslerin kaynaştırılarak, hece, kelime, tümce ve metin oluşturulması aşamalarında en önemli destekçinizdir. Okumaya geçiş sürecinin eksiksiz ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini sağlar. Okumaya geçiş sürecinin sonunda hızlı ve anlayarak okumaya yönelik metinlerle ses temelli cümle yönteminin yapısından kaynaklanan okuma sorunları, bu serinin etkin biçimde kullanılmasıyla giderilebilir. Metinler seslerin veriliş sırasına göre hazırlanmıştır.

 

5. Sözcük Avı Oyun Kartları : Sözcük avı oyunu tombala oyununu andırır. Grubu oluşturan seslere ilişkin çalışmalar tamamlandığında, sözcük avı kartları kullandırılır. Böylece hem öğrenilen seslerin iyice kavranılması hem de kavrama düzeylerine ilişkin bir değerlendirme gerçekleştirilmiş olur.

 

6. Ses Kartları : Sesi (ya da 0'dan 9'a kadar rakamları) gösteren harfin yazılış yönü ve bu sesle oluşturulan kritik bir kelimenin çözümlenmesi gibi bölümleri içerir. Okuma yazma etkinliklerinizde verimli biçimde kullanabileceğiniz bir araçtır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963