scorecardresearch.com NASREDDİN HOCA İLE OKUMA YAZMA ÖĞRENİYORUM EĞİTİM CD'Sİ ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
NASREDDİN HOCA İLE OKUMA YAZMA ÖĞRENİYORUM EĞİTİM CD'Sİ

NASREDDİN HOCA İLE OKUMA YAZMA ÖĞRENİYORUM EĞİTİM CD'Sİ

Yayınevi : EDUSOFT EĞİTİM YAZILIMLARI

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MEB ÖDÜLLÜ İNTERAKTİF EĞİTİM CD'' Sİ
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlköğretim okullarımızda uygulanmakta olan "Ses Temelli Cümle Yöntemi" ve bitişik eğik yazıya göre hazırlanan "Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum İlkokuma Eğitim Cd ''si" Milli Eğitim Bakanlığı''nın yeni ilkokuma yazma öğretimi programı ile tam uyumludur. Milli Eğitim Bakanlığı ödüllü tek ilköğretim 1. sınıf okuma yazma eğitim yazılımı ve Web Kamera Uygulamalı Eğitimi Türkiye'' de ilk defa kullanan Gerçek interaktif Eğitim yazılımıdır.
Eğitim Cd ''miz, bilgisayar oyunları, animasyonlar, müzikler ve çok çeşitli görsel materyaller eşliğinde bilgisayar destekli bir şekilde öğrencilere ilkokuma yazma öğretimini sevdirip, bu süreci başarıyla tamamlamalarını amaçlamaktadır.
Yenilenen grafikleri , geliştirilen ilkokuma oyunları , kullanıcı dostu sesli menüleri, akıllı tahta uygulamaları,bütün müfredatı baştan sona kapsayan zengin içeriği, interaktif bilgisayar oyunları ile alternatifsiz bir programdırÖğrencileriniz/çocuklarınız evlerinde bu programı kullanarak ilkokuma yazma öğretimini hızlı, kolay ve eğlenceli bir biçimde gerçekleştirir, sınıfa hazırlanmış olarak gelirler. Okumaya geçiş süreci çabuk ve eksiksiz biçimde tamamlanır. Çocuklarınız eğlenerek öğrenirler.
Sayın Veliler;
Bu program sayesinde yeni sisteme yabancı kalmayarak çocuklarınızın size en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde onlara gereken rehberliği evinizde yapabileceksiniz. Çocuklarınız artık oynayarak , severek öğrenecekler.
Sayın Öğretmenler:
Ses temelli cümle yöntemini ilk defa uygulayacak öğretmenlerimiz için hem bir kaynak hem de etkinlik olarak sınıfta kullanabileceğiniz bir eğitim materyali sunuyoruz. Artık başka kaynağa ihtiyacınız olmayacak. Projeksiyon cihazı, akıllı tahta veya grafik tablet  gibi araçlar kullanarak, dersliğinizdeki  eğitim ortamını bütünüyle değiştirebilirsiniz.
CD İÇERİĞİ:
1.EL ALIŞTIRMALARI
Yazmaya hazırlık sürecinde önemli bir yer tutan düzenli çizgi çalışmalarını içeren bu bölüm başlangıç noktamızdır. Öğrencilerimizin düzensiz çizgi çalışmaları sonrasında, harflerin yazılış yönlerine uyum sağlaması süreci bu bölümdeki çalışmalarla sağlanır. Sınıfta havada ve sıra üzerinde hayali olarak gerçekleştirdiğimiz yazı çalışmaları, web kamera uygulamalarıyla desteklenerek mantıksal ve daha somut bir ortam sağlanmıştır. Böylece yazmaya hazırlık çalışmalarında gerçek bir verimlilik elde edilmiştir.
2. SESLER:
Okuma yazma çalışmalarının temelini oluşturan bölümdür. 29 sesin tamamı için ayrı ayrı, sezdirme- kavratma, okuma, yazma ve öğrenilenlerin değerlendirilmesine yönelik uygulamalar bu bölümde yer almaktadır.:
Sezdirme: Çizgi film tadındaki animasyonlar ve interaktif oyunlarla sesin öğrenci tarafından sezdirilmesi ve diğer seslerden ayrılması sağlanır.
Okuma Bölümü: Öğrenci tarafından iyice kavranan yeni ses, önceden öğrenilen seslerle birleştirilerek yeni hece, kelime, cümle ve metinler oluşturulur.
Yazma Çalışmaları : Web kamera Uygulamalı Parmakla Havada Yazma Çalışmaları
Oyunlarla Değerlendirme; Gerçekleştirilen çalışmaların sonuçlarını görmek ve kazanımları pekiştirmek için hazırlanan bu bölümü, öğrencilerimiz eğlenerek ve istekle uygulayacaklar.
Boşluk Tamamlama, Kelime Çarkı, Hafıza (kelime-resim eşleştirme ) oyunlarından oluşmaktadır.
3. RAKAMLAR:
Sıfırdan dokuza kadar tüm rakamların sezdirilmesi ve yazılışları bu bölümde yer almaktadır. Her bir rakam

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Resimli Bilmeceler, Tekerlemeler, Saymaçlar, Parmak Oyunları'

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Çocuklara eğlenceli vakit geçirtecek, bir yandan da çeşitli bilgiler kazanmalarını sağlayacak resimli bilmeceler, tekerlemeler,...
  Devamı...
 • 'Bilmece - Bildirmece'

  Yazar : M. Kadri Sümer

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Çocukluğunda, bilmecesiz kış geceleri, oyunlar ve arkadaş toplantıları geçiren var mıdır? Yanıtları duyar gibiyiz. Zihinsel...
  Devamı...
 • 'Genç Linus'un Öfkesi'

  Yazar : Anne-Loure Bondoux

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Genç Linus, günümüzden elli yıl sonraki zaman diliminde yaşayan, on üç yaşında bir çocuktur. Bu bilimkurgu romanında, göreceksiniz,...
  Devamı...
 • 'Kes Sesini! Benimle Tartışma!'

  Yazar : Jacques Salome

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Sözünü dinletmek isteyen önce dinlemeyi bilmeli" dermiş yazarın büyükannesi.Salome bu kitabında eksiksiz bir döküm sunmayı...
  Devamı...
 • 'Oyunlar Ve Bilmeceler'

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Çarroll un orijinal oyunlarının yanında, editör kendisinin yarattığı birkaç oyunu da eklemiştir. Bazı ipuçları ve çözümlerle...
  Devamı...
 • 'Çöz Bakalım'

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Eğer düşünmeyi seviyorsanız Çöz Bakalım tam size göre bir kitap. Her tür beyin zevkine uygun bulmacalarla karşılaşacaksınız...
  Devamı...
 • 'Süper Zekalara Hodri Meydan Bilmeceler'

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Çokmu zekisiniz?Süper-zeka mısınız yoksa?İşte bu kitap, bu soruların yanıtını verecektir size.En azından egonuzu şişirecek,...
  Devamı...
 • 'Bulmacalar Diyarında Yolculuk'

  Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar


  Bu kitaptaki masallarda Lewis Carroll (C.L. Dodgson) son derece akıl karıştırıcı matematik bulmacaları sunmaktadır. Bulmacaların...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963