scorecardresearch.com Mısır'ın Gizemi (Ciltli) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mısır'ın Gizemi (Ciltli)

Mısır'ın Gizemi (Ciltli)

Yazar : Dugald A. Steer

Sayfa Sayısı : 32

Yayınevi : TUDEM EĞİTİM HİZMETLERİ

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

"Piramitler bana burayı keşfetmek için geldiğim şeyleri hatırlattılar. Tozlu mezarlar, süslü tapınaklar, altın hazineler ve de tuhaf, esrarengiz mumyalar...Ama aynı zamanda bir şey daha bulmaya geldim." -Emily Sands, 1926 RENKLİ Her Yaşa Uygun Üç taşla süslenmiş göğe doğru yükselen Horus şahininin betimlendiği yaldızlı sert kapak Oynayabileceğiniz bir Antik Mısır daması olan Senet oyunu, Oyun tahtası, piyonlar, orijinal stildeki zarı ve kurallarıyla Basit hiyerogliflerin nasıl okunacağını gösteren küçük bir kitapçık Mumya kumaşından küçük bir örnek Kral Tutankamun’un yaldızlı mumya maskesinin muhteşem baskısı Antik Mısır’daki yaşama dair çok zengin bilgiler içeren, eşsiz bir kaynak… Tutankamun’un mezarının keşfinden dört yıl sonra 1926’da, Tanrı Osiris’in mezarını bulmak amacıyla Emily Sands ve ekibinin Nil’e yaptığı, dönüşü olmayan bir gezi… Geriye kalanlar; Çizimler, fotoğraflar, broşürler ve haritalar içeren bir günlük, Mumya kumaşından küçük bir örnek, Basit hiyerogliflerin nasıl okunacağını gösteren küçük bir kitapçık, Kral Tutankamun’un yaldızlı mumya maskesi, Antik Mısır daması olarak bilinen “Senet Oyunu”, British Museum’daki Mısır antikalarının eski bekçisi tarafından yazılmış, şifreleri çözecek bir mektup… Antik Mısır’ın dayanılmaz cazibesine ve binlerce yıllık gizemine kim karşı koyabilir ki?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963