scorecardresearch.com Her Güne Bir Soru ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Her Güne Bir Soru

Her Güne Bir Soru

Yazar : Alexandra Pasteris

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her güne bir soru, gerek ustaca ve eğlenceli çizimleri gerekse de dinamik içeriği sayesinde çocukların ilgi duydukları konular hakkında fikir sahibi olurken ve meraklarını giderirken çevreleriyle etkileşime girmelerini de sağlayacak, onları öğrendiklerini paylaşmaya özendirecek.

Merak çocukların hayatı ve dünyayı öğrenmesinin bir yoludur. Anne babalarını, yakınlarını zaman zaman sordukları sorularla boğsalar da, gene de bir çocuk için, aslında hepimiz için dilenebilecek en iyi şey meraktır. Bir çocuğun sorduğu soruyu geçiştirmeden, hakkıyla yanıtlamaya çalışmak büyüklere de yeni bir bakış açısı kazandırır aslında. Çoktan kanıksadığı durumları, yanıtını bildiği, bildiğini sandığı soruları yeniden kurcalamasını sağlar.Şöyle bir çevrenizdeki 5-6 yaşlarında olan çocukları düşünün. Ne çok soru sorarlar tek bir konuyla ilgili olarak. Bu ne, niye, ama neden, nasıl, ne zaman? Sabırla cevap verirsiniz ve tam bittiğini sandığınız anda başa dönerler, bu ne, niye… Çünkü merak çocukların hayatı ve dünyayı öğrenmesinin en önemli yoludur. Bir çocuğun sorduğu soruyu geçiştirmeden hakkıyla yanıtlamaya çalışmak büyüklere de yeni bir bakış açısı kazandırır aslında. Çoktan kanıksadığı durumları yanıtını bildiği veya bildiğini sandığı soruları yeniden kurcalamasını sağlar. Alexandra Pasteris’in hazırladığı Her Güne Bir Soru, geniş ve kışkırtıcı bir soru ve konular yelpazesinden oluşuyor. Ustaca ve eğlenceli çizimleri ile ve dinamik içeriği sayesinde çocukların ilgi duydukları konular hakkında fikir sahibi olurken aynı zamanda çevreleriyle etkileşime girmelerini de sağlayacak onları öğrendiklerini paylaşmaya özendirecek bir kitap. Aslına bakarsanız çocuklar eskisi kadar soru da sormuyorlar, zira televizyon veya konuya hakim olanlar için bilgisayar birçok eksiği gideriyor. Zaten kitap da hazırlanırken sorular ve yanıtları kültüre ve döneme göre uyarlanıp değiştirilmiş. Zira televizyon ve bilgisayarın günümüz çocuklarının hayatında ne kadar önemli bir yeri olduğu bir gerçek. Şimdi söyleyin bakalım, neden “kedi gibi nankör” denir?

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963