scorecardresearch.com Göz Kırpan Yıldız ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Göz Kırpan Yıldız

Göz Kırpan Yıldız

Yazar : Nuran Birden

Sayfa Sayısı : 33

Yayınevi : ABM YAYINEVİ

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1980 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Grafik Bölümü''nü iren Nural Birden çizerlik hayatına Milliyet Çocuk Prgisi''nde başladı. Uzun yıllar çocuk kitapları ve çocuk gilerine yaptığı resimlemelerle çizerMk hayatını sürdürdü mhuriyet t ergi Sanat Olayı ve Edebiyat 81 gibi dergilere yaptığı desenlerin yanı sıra çok sayıda kitap resimledi ve kapak tasarımları yaptı. 1986 yılında UNESCO''nun Japonya''da düzenlediği Noma Concours kitap resimlemesi yarışmasında mansiyon ödülü aldı. Bir süre Köln''de kalarak Türkçe ders kitapları resimledi. 1993 yılında davet edildiği Bratislava İllüstrasyon Bienali''nde özel bir workshop etkinliğine katıldı. Yine aynı yıl illüstrasyonun yanı sıra sürdürdüğüyağlı boya çalışmaları ile ilk kişisel sergisini açtı daha sonra karma sergilerle resim hayatını sürdürdü. 1995 2004 yılları arasında çalıştığı Milliyet Dergi Grubu''nda Yoyo Dergisi''ni yazıp çizdi ve Milliyet Kardeş Dergisi''nin editörlüğünü üstlendi. 1997 yılında Kültür Bakanlığı''nın düzenlediği yarışmada Oyuncu Bulut adlı latabıyla Eflatun Cem Güney Mansiyon Ödülü kazandı.
Telefonun Öyküsü ve Oyuncu Bulut adlı yapıtlarıyla tanıdığımız Nural Birden bu kitabında gökyüzüne ilgi duyan bir çocuğun yıldızlar ve gezegenler arasındaki heyecan verici yolculuğunu anlatıyor Sekiz yaşına basan Kerem doğum günü armağanı yeni teleskopuyla gökyüzünü incelerken kendisine göz kırpan yıldızın çağrısına gider. KeremTe birlikte çıkacağınız bu gizemli serüvende uzayı ve gezegenleri tanıyacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963