scorecardresearch.com Etkinlik Kitabım - 2 ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Etkinlik Kitabım - 2

Etkinlik Kitabım - 2

Yazar : Berrin Akman, Zeliha Güneş Demir, Reyhan Dağlı

Sayfa Sayısı : 32

Yayınevi : MAVİ YUNUS YAYINLARI

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Etkinliklerin düzenlenmesinde Okul Öncesi Eğitim Programı’nda yer alan kavramlar (renk, şekil, sayı, zıt kavramlar vb.) ile belirli gün ve haftalar dikkate alınmıştır. Bu set Türkçe, fen-doğa, matematik ve sanat etkinlikleri ile okuma yazmaya hazırlık çalışmalarından oluşmaktadır.     
Etkinliklerin yalnızca bilişsel alan değil tüm alanları kapsamasına özen gösterilmiştir. Bunun için sanat etkinliklerine (kesme - yapıştırma), çizgi çalışmalarına, dil etkinliklerine (öykü tamamlama, ad koyma, görselleri okuma vb.), sosyal duygusal gelişimlerine (duygularını ifade etme, başkalarının duygularını ifade etme, birlikte çalışma vb.) ve öz bakım becerilerine yönelik etkinliklere bolca yer verilmiştir. Bu etkinliklerin amaçları ve etkinlik yönergeleri açık ve anlaşılır şekilde yazılmıştır.
Etkinlik Kitabım Dizisi, öğretmenlere kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla eğitim yılının her ayı için bir kitap olmak üzere 10 kitap olarak düzenlenmiştir.
Her kitabın sayfa sayısı, iş günü sayısına uygun olarak hazırlanmıştır. 1, 5 ve 10. kitapların denk geldiği eylül, ocak ve haziran ayları için 24 sayfalık; diğer aylar için 32 sayfalık kitaplar oluşturulmuştur. Böyle bir düzenleme ile her ay bir kitap bitirme duygusu yaşayan çocuğun, kitabı sevmesi ve işini tamamlama mutluluğunu yaşaması da hedeflenmiştir.
Okul Öncesi Eğitim Programı temel alınarak hazırlanan bu kitaplarda, eğitimcinin planına yansıtabilmesi için her etkinliğin amaç ve kazanımları belirtilmiş; kısa, açık ve anlaşılır yönergeler verilmiştir.
Çocuk merkez alınarak hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963