scorecardresearch.com Dikkat Geliştirme Seti 4 Yaş (5 Kitap Takımdır) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dikkat Geliştirme Seti 4 Yaş (5 Kitap Takımdır)

Dikkat Geliştirme Seti 4 Yaş (5 Kitap Takımdır)

Yazar : Çetin Özbey

Sayfa Sayısı : 64

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dikkat Geliştirme Serisi, Zekâ ve Dikkat Geliştirme Programı kapsamında Çetin Özbey tarafından uzun ve yoğun süren bir çabanın sonucunda geliştirildi.  Seride toplam 6 set (30 kitap) bulunmaktadır. Seride 4 ila 9 yaş arasında bulunan her yaş için bir set ve her sette 5 kitap yer almaktadır.
Bu kitaplar, sadece dikkat eksikliği veya özel öğrenme güçlüğü olan çocuklar için değil, bütün çocuklar için hazırlandı. Bundan dolayı çocuğunun zihinsel gelişimini desteklemek isteyen her ebeveyn, çocuğunun eğitim sürecini bu kitaplarla zenginleştirmeli. Bu setler hem ev ortamında hem de okulda  kullanılabilir.

Çocuğun gelişim sürecinde, bu setle elde edilebilecek kazanımları şöyle sıralayabiliriz:
·          Varlıkları ve işlevlerini tanıyarak çevresiyle ilgili farkındalık düzeyi artar. Dikkat süresi artar ve böylece akademik çalışmalarda dikkatini devam ettirir.
·          Benzerlik ve farklılıkları ayırt eder. Parça bütün ilişkisini kavrar.
·          Varlıkları biçimlerine ve işlevlerine göre sınıflandırır. Muhakeme ve ilişkilendirme yetisi gelişir.
·          Görsel hafızası ve algısı gelişir. Dinleme becerisi artar.
·          El göz koordinasyonu desteklenir. Görme alanını daha etkin kullanır.
·          Ayrıntılara dikkat eder. Yaratıcılığı gelişir, özgüveni yükselir.
·          İnce motor becerileri gelişir. Genel olarak bilişsel gelişimi desteklenir ve başarıya giden yolda eğlenerek ilerler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963