scorecardresearch.com Çizgi Çalışması (5-6 Yaş) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çizgi Çalışması (5-6 Yaş)

Çizgi Çalışması (5-6 Yaş)

Yazar : Ebru Erdoğan

Sayfa Sayısı : 48

Yayınevi : ŞİİR ÇOCUK

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuklarda yazı yeteneğinin gelişimi küçük yaşlardan itibaren gelişir ve 60-72 ay civarı belirli bir olgunluğa ulaşır. Bu olgunluğa ulaşırken çocuğun kalem ile ilişkisi önce basit, kaba ve sistemsizken daha sonra ince, sınırlı ve sistemli bir hale dönüşür. Okul öncesi dönemdeki çocukların yazı yeteneğinin gelişmesi duyu organları ile beraber uyumlu çalışmasına, el ve göz koordinasyonun yeterli derecede gelişmiş olmasına bağlıdır.

‘Çizgi Çalışması’ kitabında çalışmalar basitten karmaşığa, kolaydan zora doğru bir yol izlemektedir. Çizgi Çalışması kitabını kullanırken dikkat edeceğiniz noktalar şunlardır:

Çocuğunuza kitabı kullanmada rehberlik ederken öncelikle çalışmaya istekli olduğu zamanları seçiniz.
Yönergeleri tam olarak anladığına kanaat getirdiğinizde çalışmayı bitirmesi için mutlaka fırsat veriniz.
Yardıma gereksinimi olduğunu söylediği yerlerde gerekirse pozisyonel yardımda bulununuz.
Çalışmaları günlük (bir iki sayfa) olarak seçiniz.
Her çalışmadan sonra sözel geri bildirimde bulunarak çocuğunuzun başarı duygusunu tatmasını sağlayınız.
Son olarak çalışma zamanlarını ödev gibi değil, birlikte neşeli zaman geçirecek bir fırsat olarak görünüz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963