scorecardresearch.com Britannica Keşif Kütüphanesi - 12 Kitap ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Britannica Keşif Kütüphanesi - 12 Kitap

Britannica Keşif Kütüphanesi - 12 Kitap

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sürprizlerle dolu bir kütüphane !

“Britannica Keşif Kütüphanesi”, genç öğrenciler için özel olarak tasarlanan ve pek çok sevimli resimle süslenen 12 kitaptan oluşuyor. Çocuklar bu kitaplarda basit ve çarpıcı grafiklerle sunulan ve içinde bilmeceler, şakalar, kısa şiirler, hikâyeler bulunan çok sayıda metinle karşılaşıyorlar. Metin içinde vurgulanan anahtar kelimeler her bir kitabın arkasında yer alan sözlükte açıklanıyor. Okumaya yeni başlayan öğrenciler için ideal olan bu eğlenceli set dil ve düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan çok sayıda aktivite sunuyor. “Ben”, “Ben ve Sen”, “İnsanlar ve Yerler”, “Dünyamız”, “Hayvanlar”, “Renkler”, “Şekiller”, “Sesler”, “Kelimeler”, “Sayılar”, “Zaman”, “Eğlenmek için” başlıklarından oluşan “Britannica Keşif Kütüphanesi” rengarenk çizimleriyle okuma ve öğrenme sürecini çocuklar için bir oyuna dönüştürürken ebeveynler ve öğretmenler için de bir rehber kaynak görevi görüyor.

Britannica Keşif Kütüphanesi’ne hoş geldiniz

Britannica Keşif Kütüphanesi’nin her cildi, çocukları bir yandan eğlendirirken bir yandan da dünyaları hakkında temel bilgileriöğrenmeleri için yüreklendirmek amacıyla tasarlanmıştır.Britannica Keşif Kütüphanesi, çocukların kitabın başkalarıtarafından okunmasından, kendi başlarına okumaları sürecinekadar yıllarca kullanılabilecek bir kaynaktır.Britannica Keşif Kütüphanesi’nin her cildi, resimlenmiş metninyanında çeşitli yararlı ekler içermektedir:

Her bölüme serpiştirilmiş olan ‘soru kutucukları’,çocukları birbirleriyle kaynaştıran önemli etkileşimli öğelersunduğu gibi, çocukların belirli bir başlığın içeriğiyle birliktegözlem yapmasını, kendileri hakkında düşünmesini ve türlübiçimlerde yaratıcı düş gücünü kullanmasını sağlar.Zor ve alışılmamış sözcüklerin anlamlarını açıklayan bir‘sözlük’ her bölümün arkasında yer alır.

11 cildin her birinin arkasında kitabın konusuyla ilgili eğlencelietkinlikler öneren bir ‘etkinlik sayfası’ yer alır. Her biretkinliğin amacı çocukların becerilerini artırmak ve dünyayıalgılayabilmelerini sağlamaktır. 12. cilt ise bütünüyleeğlenceli etkinlikler, bilmeceler, bulmacalar ve daha fazlasıiçin tasarlanmıştır.

Her ciltte yer alan ‘ebeveyn/öğretmen sayfası’, sunulan etkinliklerlenasıl çalışılacağına ilişkin önerilerde bulunduğu gibi, çocukgelişimi ve çocuğun öğrenim kapasitesi ile bilgisini artırmakiçin zengin bilgiler de içerir. Bu takım içerisinde yer alantüm sayfaların ve etkinliklerin geliştirilmesine bir çocukeğitimi uzmanı kılavuzluk etmiştir.

Son olarak, Britannica Keşif Kütüphanesi’nin bir önemli amacıda yetişkinlere bu deneyimi, çocuklar büyür ve öğrenirkenyaşama şansı tanımaktır!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963