scorecardresearch.com Anaokulları Ve İlköğretim Okulları İçin Ezgilerle Belirli Gün Ve Haftalar (cd'li) ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Anaokulları Ve İlköğretim Okulları İçin Ezgilerle Belirli Gün Ve Haftalar (cd'li)

Anaokulları Ve İlköğretim Okulları İçin Ezgilerle Belirli Gün Ve Haftalar (cd'li)

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : EDUCAP

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Belirli gün ve haftalar anaokulları ile ilköğretim okullarında verilen eğitimde çokönemli biryer tutmaktadır. Bazı önemli günler için çok sayıda çocuk şarkısı ve marş bestelenmesine karşın (23 Nisan Çocuk Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vb.) bazıları için az sayıda çocuk şarkısı ve marş bestelenmiştir.(Dünya Çiftçiler Günü,Ahilik Kültürü Haftası,Standartlar Haftası vb.)

Bu kitapta, az sayıda çocuk şarkısı ve marşı olan gün ve haftalar için bestelenen ve bilinen şarkılara alternatif olmak üzere toplam 65 adet çocuk şarkısı ve marş bulunmaktadır. Bu şarkılar daha önce hiçbir yerde yayımlanmamıştır. Şarkılar, ses aralıkları ve ezgileri ile anaokulları ve ilköğretim okullarında eğitim gören çocuklara uygun olacak şekilde yazılıp bestelen m iştir.

Anaokulları ve ilköğretim okullarının ilk yıllarında çocuklara şarkılar genellikle kulaktan öğretilmektedir. Kulaktan eğitimi kolaylaştırmak ve desteklemek için kitapta bulunan tüm yeni şarkılara giriş bölümleri eklenerek,eşlikli ve korolu olarak iki ayrı CD hâlinde kaydedilmiştir.

Kitabımızın dağarcık bölümünde ise bilinen birçok çocuk şarkısının söz ve notaları bulunmaktadır. Alanında daha önce yapılanlara göre çok daha geniş kapsamlı olan çalışmamızın öğretmen ve öğrencilerimize yararlı olacağını umuyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963