scorecardresearch.com Alfabenin Sesleri ve Tüm Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Alfabenin Sesleri

Alfabenin Sesleri

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 48

Yayınevi : Boomerang Educational

Tür : Çocuk - Okul Öncesi Eğitici ve Öğretici Kitaplar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Alfabenin Sesleri:
Alfabenin sesleri adlı elektronik sesli kitabımız ilkokul bir anasınıfı düzeyinde bir alfabe öğretim kitabıdır. Kitabımız 48 sayfa tamamı renkli, örnek cümleler, boyamalar, bulmacalar, harf tamamlama çalışmaları ve daha bir çok aktivite içermektedir. Kitaba monteli ve entegre elektronik ses boardu ile çalışan kitap profesyonel tiyatrocular tarafından seslendirilmiş olup, nefis bir Türkçe telaffuzu ve drama örnekleri donatılmıştır. Board öğrenme ve sınav şeklinde iki fonksiyon ile çalışmaktadır.

Örneğin; p harfine bastığımızda “Pelin Pazarda Pırasa alıP Pişirdi” gibi P harfinin baskın olduğu cümle duyarız, bu bütün harfler için geçerlidir. Sınav konumumda ise bize alfabenin sesleri ile ilgili sorular sorar ve dokunarak cevaplamamızı ister.

Örneğin: “Umut Uçurma Uçurdu Kulağın Hangi Sesi Duydu ?” gibi bir soru sorar ve sizde baskın olan harfi dokunarak cevaplarsınız, doğru veya yanlış olduğunu size söyler. Yukarda ki soruda “U” harfine bastığımızda “Aferin Sana Hadi Yeni Soruyu Cevapla Bakalım” diye söyler, yanlış bir harfe dokunduğumuzda “Bilemedin Hadi Yeni Soruyu Cevapla Bakalım” diye cevap verir, bu bütün harfleri doğru bilene kadar devam eder. Bu sayede çocuklar alfabenin bütün harflerini doğru bir şekilde öğrenirler, şekilleri hakkında kesin bir bilgiye sahip olurlar ve yazım alışkanlığı kazanırlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963