scorecardresearch.com Puti Puti Pembe ve Tüm Çocuk - Masal Kitapları Radikal Kitap'ta!
Puti Puti Pembe

Puti Puti Pembe

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Çocuk - Masal

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Puti Puti Pembe, çocuk merakını, duygusallığını, sevecenliğini yansıtan nadide bir masal kitabı. Puti Puti Pembe’nin içinde Çağdaş Fars Çocuk Edebiyatı’ndan seçme yedi özgün masal var: "İyilik Sever Golek", "Küçücük Kalbimi Kimi Vereyim?", "Puti Puti Pembe’nin Annesi", "Altın Gagalı Bülbül ve Arzular Bahçesi", "Dünyanın En Şefkatli Atı", "Öt Tarlakuşu Öt", "Bebeğimin Teyzesi".

Çocuk, kitap denilince yalnız ders kitaplarını anlıyor ve tanıyorsa bu mümkün değil elbette... Oysa kitaplara, pasta yemek, oyuncaklarla oynamak, parkta koşturmak kadar keyif verecek bir albeni kazandırılırsa, çocuğun dünyasında kitaba yer açmak çok da zor olmaz. Düşünsenize çocuğunuz televizyon, CD ya da kasetler kadar kitabı da benimseyebiliyor mu?

Hayır, diyorsanız çok geç olmadan harekete geçmelisiniz. Çünkü çocukla kitabın birlikteliği okul öncesinden başlatmak ve kitabı çocuğa bir oyun, bir uyku, bir öğrenme ve hayal arkadaşı olarak kazandırmak gerek mutlaka. İşte bunu en çok da masal kitapları sağlayabilir. Çocukların hayallerine, eğlencelerine, algılarına ve arzularına, en zevkli serüvenler ve hayranlık verici kahramanlarla çocuk modelinde bir dünya sunan masalların etkisi tartışılmaz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963