scorecardresearch.com Özgün Masallar Serisi 1 - Renkler Ülkesi ve Tüm Çocuk - Masal Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özgün Masallar Serisi 1 - Renkler Ülkesi

Özgün Masallar Serisi 1 - Renkler Ülkesi

Yazar : Filiz Güner

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : GONCA YAYINLARI

Tür : Çocuk - Masal

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ne anlatıyor?
Renkler Ülkesi’yle başlayıp, Gülün Duası ile devam eden ve Bana Cüce Dediler ile sonlanan birbirinden güzel ve birbirinden ilginç tam 28 masal… Bütün masallarda evrensel değerler ve insanî vasıfları yüceltici mesajlar var.
Niçin okunur?
Daha önce hiçbir yerde okumadınız, hiç kimseden dinlemediniz bu masalları… Bu masalları okurken hem kitap okumanın hazzını duyacak, hem de çok güzel davranışlar kazanacaksınız… Birçok güzelliği birlikte yaşayacaksınız… Bu güzellikler sizde ayna gibi parlayacak… Size bakanlar, sizi tanıyanlar güzel davranışlarıyla fark edilebilen bir çocuk görecekler karşılarında… Sonra, öğrendiğiniz güzellikleri sevdiklerinizle paylaşacak, güzellikler yumağı oluşturacaksınız çevrenizde…Kısacası bu kitabı okurken çok farklı duygular hissedecek, doğru bildiğiniz yanlışları öğrenecek ve yepyeni bir kişiliğe bürüneceksiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963